Į Lietuvą atvyko Vokietijos 41-osios brigados priešakinis valdymo elementas

Rugsėjo 4 d. keltu iš Kylio per Klaipėdos jūrų uostą į Lietuvą atvyko Vokietijos pirmosios tankų divizijos 41-osios tankų brigados priešakinis vadovavimo elementas. Išsilaipinę Klaipėdos uoste, apie 100 Vokietijos karių ir apie 60 transporto priemonių išvyko į dislokacijos vietą Rukloje (Jonavos r.), kur įsikurs Ruklos karinių dalinių įgulos teritorijoje ir naudos tiek esamą infrastruktūrą, tiek savo atsigabentą vadaviečių įrangą. Kartu su kariais į Lietuvą atvykusį vieneto vadą brg. gen. Christian Nawrat pasitiko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Artūras Radvilas.

Vokietijos kariuomenės 41-sios brigados priešakinis valdymo elementas Lietuvoje dislokuojamas kaip atskiras vienetas dvišaliu Lietuvos bei Vokietijos sutarimu ir nebus priskirtas prie mūsų valstybės teritorijoje jau daugiau nei penkerius metus atgrasymą užtikrinančių NATO priešakinių pajėgų.

Vokietijos ir Lietuvos vadovai birželio mėnesį sutarė dėl Vokietijos brigados priskyrimo Lietuvai. NATO valstybių vadovai šią vasarą Madride vykusiame viršūnių susitikime patvirtino planus, kuriuose numatyta rytiniame Aljanso sparne, tarp jų ir Lietuvoje, didinti prieš kelerius metus dislokuotas pajėgas.

“Atvyko 41-osios Vokietijos brigados kariai, su technika, amunicija ir kitomis logistinėmis priemonėmis, reikalingomis pasiruošti priimti likusius brigados karius. Duotas startas planavimui, pasiruošimui pratyboms, bendriems mūsų šalies saugumo stiprinimo veiksmams. Esu dėkingas Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms už visapusišką bendradarbiavimą”,- sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys

Planuojama, kad ateityje Vokietijos brigados elementas vykdys pratybas Lietuvoje pagal savo karinio rengimo planus, taip pat įsitrauks į Lietuvos kariuomenės organizuojamas pratybas, treniruosis kartu su Lietuvos ir kitų šalių kariais.

Vokietijos brigados kariai bendradarbiaudami su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabu šiuo metu koordinuojasi dėl bendro Lietuvos ir Vokietijos karių karinio rengimo, derinami poreikiai ir galimybės. Pagrindinis vokiečių tikslas artimiausiu metu detaliai suplanuoti Vokietijos brigados perdislokavimą į Lietuvą ir atlikti perdislokavimo treniruotes.
Vaizdo medžiaga: vyr. srž. sp. Ieva Budzeikaitė | Lietuvos kariuomenė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close