Kam reikalingi mišrių atliekų konteineriai?

Į mišrių atliekų konteinerius galima mesti tik po rūšiavimo likusias komunalines atliekas.

„Paaiškinkit jūs man, kam reikalingi mišrių atliekų konteineriai? Klausiu todėl, kad jau kelis kartus „apsinešiojau“ dėl to su kaimynu. Jis prie konteinerių ateina su vienu dideliu maišu atliekų, švysteli jį mišrių atliekų konteinerį ir stebisi, kodėl aš atsinešu kelis maišelius skirtingų atliekų.

„Rūšiuoti reikia!“ – anądien neištvėriau nepamokęs. „O kam? Jei yra mišrių atliekų konteineris, tai į jį ir mesti galima visokias atliekas“, – nustebino kaimyno atsakymas.

Ar jis teisus?“, – sulaukę tokio netikėto gyventojo klausimo, vienareikšmiai atsakome:

– Ne, jis neteisus!

Mišrių atliekų konteineris skirtas tik toms atliekoms, kurios lieka išrūšiavus maisto ir virtuvės bei pakuočių, t.y. plastiko, popieriaus, stiklo atliekas. Aptikus, kad į individualų mišrių atliekų konteinerį primesta šių atliekų, jis netuštinamas.

Taigi į mišrių atliekų konteinerius galima mesti tik:

porceliano, keramikos, veidrodžių duženas,

naudotas virtuvės ir dušo kempines,

gumines pirštines,

sauskelnes,

naudoti netinkamą tekstilę bei avalynę,

higieninius įklotus, tualetinį popierių,

dantų šepetėlius,

skutimosi peiliukus,

užpildytus dulkių siurblių maišelius,

sąšlavas ir atvėsintus pelenus, supiltus į maišelį ir sandariai užrištus,

naminių gyvūnų kraiką.

Mišrios atliekos – tai perdirbimui ir kitokiam panaudojimui netinkamos atliekos. Už jų tvarkymą mokame brangiausiai. Nerūšiuodami kenkiame sau, aplinkai ir rūšiuojantiems kaimynams.

Rinkitės rūšiuoti!

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close