Artėjant savaitgaliui vaistininkė perspėja moteris dėl maudymosi ežeruose ir jūroje

Savaitgalis ir karšti vasaros orai – puikus metas pasimėgauti maudynėmis atviruose vandens telkiniuose. Visgi „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pataria moterims nepamiršti pasirūpinti savo intymia higiena. Anot jos, yra 5 taisyklės, kurios gali padėti išvengti nemalonių ligų po pasiplaukiojimo ežere ar jūroje.

Natūralios medžiagos apatiniai

Vaistininkė pataria rinktis natūralios medžiagos apatinius ir neaptemptus drabužius. Anot jos, tai padeda kvėpuoti odai.

„Svarbiausia, nedėvėkite maudymosi kostiumėlio per ilgai. Jo medžiaga dažniausiai yra sintetinė, todėl jis skirtas ne nuolatiniam dėvėjimui, o trumpesniam laikui. Žinoma, jeigu jūs retais atvejais praleisite visą dieną prie jūros su maudymosi kostiumėliu – nieko blogo neatsitiks. Tačiau svarbu nepamiršti, kad ilgą laiką dėvimas maudymosi kostiumėlis bei dėvimi aptempti drabužiai gali sukelti papildomų iššūkių jūsų intymiai higienai“, – pasakoja M. Kazakevičienė.

Intymios higienos prausiklis

Išvengti infekcijų gali padėti ir kasdien naudojami intymios higienos prausikliai, pasakoja vaistininkė. Jie palaiko tinkamą pH terpę lytinių organų srityje.

„Paprastas muilas turi daug šarmų, kurių reikėtų vengti, nes jie gali sausinti gleivinę. Dėl to moteris vėliau gali justi įvairių sausumo problemų, niežulį, perštėjimą, paraudimą. Tuo tarpu intymios higienos prausikliai padeda palaikyti normalų pH lygį – tarp 4 ir 5. Tai padeda išvengti bakterinių ir grybelinių infekcijų“, – pasakoja M. Kazakevičienė.

Pieno rūgštis

Jei nusilpo imunitetas, turite polinkį sirgti grybelinėmis ar bakterinėmis ligomis, tuomet vaistininkė siūlo naudoti specialius prausiklius, turinčius pieno rūgšties.

„Pieno rūgštis padeda palaikyti tinkamą terpę gerosioms bakterijoms, t. y. kad gerųjų bakterijų būtų daugiau nei blogųjų. Blogųjų bakterijų visada turim, bet turi būti tinkamas balansas, kad laimėtų būtent gerosios. Šitoks prausiklis padeda ypač vasarą, kuomet atsiranda perštėjimo jausmas, niežulys, deginimo jausmas“, – pataria vaistininkė.

Drėgnos servetėlės

„Jeigu stovyklaujate gamtoje, rekomenduojama pasirūpinti intymios higienos drėgnomis servetėlėmis, kurios porą dienų gali padėti palaikyti intymią higieną, kadangi dažnai turi pieno rūgšties, pantenolio. Tačiau ir tokiomis servetėlėmis nereiktų piktnaudžiauti“ – pasakoja M. Kazakevičienė.

Ovulės

Jaučiančioms stipresnius simptomus ir jau seniau sirgusioms bet kokia bakterine ar grybeline infekcija, vaistininkė pataria naudoti specialias ovules. Anot jos, jų sudėtyje yra boro rūgšties, pieno rūgšties, o tai padeda sugrąžinti pH į normalų lygį ir greitai numalšinti nemalonius pojūčius.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close