Vestuvinių žiedų gamyba: ką būtina žinoti būsimiems jauniesiems?

Kiekviena jaunųjų pora nori būti išskirtinė. Viena iš tokių detalių – išskirtiniai juvelyriniai dirbiniai, t. y. žiedai. Pagal individualų užsakymą pagaminti vestuviniai žiedai kuria šeimos tradicijas bei istoriją nuo pat pirmųjų dienų. Tad ką būtina apgalvoti prieš renkantis ar užsakant vestuvinius žiedus?

Ar galima naudoti senelių auksą savo žiedams?

Neretai poros, gamindamos vestuvinius žiedus ar kitus auksinius papuošalus, svarsto apie galimybę panaudoti savo turimą auksą. Tai puikus sprendimas norintiems sutaupyti, nes nereikės pirkti naujo aukso.

Atvykę į konsultaciją pas juvelyrą atsineškite turimą aukso laužą. Jis bus patikrintas ir tuomet meistras nustatys aukso kokybę. Po to bus galima pasiūlyti, ką iš tokio kiekio galima pagaminti, nes tikėtina, jog dalį aukso dirbiniui dar teks nusipirkti. O jei aukso laužas bus didesnis nei galvojote, bus pasiūlyta galimybė dalinai padengti gamybos kaštus!

Tokia gamyba būna ir simbolinė: klientai nori, kad tėvų ar senelių žiedai būtų panaudoti jų žiedų gamybai ar bent būtų inkrustuota dalelė šių žiedų į naujuosius. Pastaruoju atveju galima pasiūlyti aukso dalį inkrustuoti į vidinę žiedo pusę: tarkime, jei norite baltojo aukso žiedų, o turimi buvo raudonojo, tačiau nenorite, kad tai matytųsi išorinėje dalyje.

Sakoma, su senais žiedais į būsimą santuoką persiduoda buvusių savininkų likimas. Šį mitą norime paneigti, kadangi žiedai kaldinami, o auksas išlydomas, tad perėję ugnį šie dalykai pasinaikina.

Kokia vestuvinio žiedo simbolika?

Kadaise žmonės tikėdavo, jog žiedas yra begalybės, nemirtingumo, gero gyvenimo simbolis. Tradicija per vestuves apsimainyti žiedais atsirado XVII amžiuje. Tačiau dar senovės egiptiečių laikais buvo tikima, kad būtent nuo bevardžio piršto prasideda vadinamoji meilės arterija, vedanti tiesiai į širdį. Žinoma, tais laikais žiedai buvo gaminami iš įvairiausių metalų, stiklo ar keramikos. O štai senovės romėnai dovanodavo geležinį ar bronzinį žiedą kaip sąjungos tvirtumo ženklą. Auksiniai žiedai siejami su stabilumu, meile ir ilgu bendru gyvenimu. Būtent tai ir yra išlikę iki šių dienų.

Šiuo metu itin populiarūs vestuviniai žiedai su deimantais, o jie simbolizuoja tvirtumą, dorybę, aiškumą, amžinybę. Tikima, jog poros ryšiui suteiks supratimą, toleranciją, abipusę meilę ir ištikimybę.

Žiedų derinimas

Šiais laikais poros žiedus renkasi labai individualus ir neretai skirtingus. Kitaip tariant, kiekvienas nori pabrėžti savo išskirtinumą, todėl renkasi skirtingą metalą, spalvą, faktūrą, dizainą, plotį. Pavyzdžiui, vyrai dažniau renkasi masyvius 6-7 mm pločio žiedus, o moterys – briliantinę juostelę.

Svarbiausia, kad žmogaus, kuris nešios žiedą, neerzintų jo spalva, modelis. Na, o suporuoti du skirtingus žiedus galima labai įvairiai – tereikia pasitelkti detales!

Dažniausiai vestuvių žiedą su briliantais renkasi moteris. Patarimas: jei norite vestuvinį žiedą su briliantu nešioti kartu su sužadėtuvių žiedu, reikėtų juos derinti tarpusavyje. Tą darbą patikėkite juvelyrams.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close