Knygos „Tigras, glostantis pėdas“ pristatymas

Rugpjūčio 11 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos kiemelyje vyko aktorių Juozo Gaižausko ir Emilijos Latėnaitės kūrybos vakaras.

Ne vieną piligriminį kelią įveikęs aktorius, rašytojas ir atlikėjas Juozas Gaižauskas Justino Marcinkevičiaus kiemelyje prie bibliotekos susirinkusiems jo talento gerbėjams papasakojo Šv. Jokūbo kelio atsiradimo istoriją, dalinosi asmenine patirtimi, kokia sudėtinga, kiek nuospaudų, skausmų, jėgų ir psichologinės stiprybės reikalaujanti yra kiekviena piligriminė kelionė. Kalbėdamas apie antrąją savo knygą apie vieną iš piligrimų kelių, autorius pasakojo, kad knyga parašyta karantino metu ir, kaip rašoma knygos anotacijoje, „Tigras, glostantis pėdas“, turi labai aštrius nagus. Jų paliekamos žaizdos, tarsi skraidantys Biblijos puslapiai, dykumos skėriais nuplasnoja per Etiopijos dykumą. Tai kelionė, kurioje nebesvarbūs kilometrai, nuovargis, pokšinčios gyslos ar braškantys kaulai. Tai kelias į priešinga pusę, nei nukreipia rodyklės, o antspaudus čia renkiesi ne į piligrimo pasą, bet tiesiai į širdį“. 2022 m. Vilniaus knygų mugėje ši knyga pripažinta kinematografiškiausia. Per 20 dienų parduota daugiau kaip 4000 tūkstančiai knygos egzempliorių.

Juozo Gaižausko pasakotose istorijose apie piligriminius kelius netrūko juoko. „Nors kelyje ir susiduriu su daugybe iššūkių, verkiu kaip vaikas iš skausmo, bet aš esu dėkingas. Kelias man atsidėkoja ir teikia dovanas. Net ir dabar, kai aš esu čia, Jūsų mieste, turiu dėkoti keliui. Nes tik jo dėka aš keliauju po įvairius miestus ir dalinuosi visa savo turima patirtimi, kurios aš gaunu kelyje“, – sakė rašytojas. Jis taip pat paminėjo, kad jo knygos įkvėpė ne vieną įveikti piligriminį kelią, o tai yra didžiulis apdovanojimas jam pačiam.

Renginio metu Juozas Gaižauskas su Emilija Latėnaite susirinkusiems padovanojo ne vieną savo kūrybos dainą. Kiekvieną melodiją lydėjo istorijos, sukėlusios daug juoko. Vakaras kartu su talentingais atlikėjais neprailgo, sukurta šilta, pakylėta muzikinė, istorinė, literatūrinė kelionė abejingų nepaliko. Atsisveikindami atlikėjai visiems palinkėjo Buen Camino! (gero kelio).

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: Šviežia knyga“. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Prienų rajono savivaldybės.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close