Trečioji Jaunimo diena Prienuose kvies būti aktyviais ir sąmoningais

Rugpjūčio 12-oji paskelbta Tarptautine jaunimo diena, kuri trečius metus minima ir Prienuose, Beržyno parke. Šie metai ypatingi tuo, kad yra oficialiai paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Šia proga Prienų jaunimui numatyta ne tik jau tradicija tapusios, bet ir naujos, įtraukiančios, veiklos.

Drabužių mainytuvės-atiduotuvės su „giver tag“ (14 – 19 val.)

Šiais metais į Prienų jaunimo dienos šventę atvyksta drabužių mainytuvės-atiduotuvės su „giver tag“. Šios idėjos ir platformos „giver tag“ įkūrėja Karolina Barišauskienė šiuo projektu skatina kurti tvarią drabužinę ir tausoti gamtą.

Sporto varžybos ir putų šou (15 – 16.30 val.)

Beržyno parke įrengtoje sporto erdvėje vyks tinklinio, krepšinio bei smiginio varžybos. Šalia vaikų žaidimo aikštelės nemokamu putų šou galės mėgautis vaikai ir jaunuoliai.

Jaunimo meno įvykis – paroda „Po grindim“ (15 – 20 val.)

Dienos metu, tarp veiklų, bus galima aplankyti Prienų kultūros ir laisvalaikio centro rūsyje įsikūrusią jaunimo meno instaliacijų parodą „Po grindim“, šiais metais nagrinėjančią vieną iš vidinio žmogaus pasaulio būsenų – beprasmišką destrukciją.

“Me be4 You” iniciatyvų pristatymas (15 – 22 val.)

Viso renginio metu Beržyno parke įsikurs įvairių organizacijų palapinės, kuriose kiekvienas galės apsilankyti ir išbandyti veiklas, sužinoti ką nors naujo. Taip pat savo iniciatyvų rezultatus-parodas pristatys projekto ME BE4 YOU dalyviai – Atvira jaunimo erdvė „Prienas“ ir Lazdijų atviras jaunimo centras. Projektas “Me be4 You” (liet. “aš priešais tave”) orientuojasi į kelis aspektus: aš ir mano vaidmuo bendruomenėje, darbas komandoje, atsakomybių pasidalijimas, solidarumas ir atsakingumas. Projektas skatina jaunimą iš trijų savivaldybių (Prienų, Birštono ir Lazdijų) būti solidariais, pilietiškais, aktyviais bei motyvuotais savo vietos bendruomenės nariais. Projekte dalyvavę jaunuoliai kėlė savo organizacines ir komandines kompetencijas bei turėjo įgyvendinti po vieną jaunimo iniciatyvą. Prienų krašto jaunuoliai pirmenybę skyrė jaunimo problematikos tyrimui, tad surinko anonimiškas jaunuolių istorijas ir, pasitelkdami vieną iš paveikiamiausių formų – vizualujį meną, pavertė jas „tylos portretais“, kuriuos eksponavo viešosiose Prienų miesto erdvėse. Lazdijų jaunimas fotografijų ciklu „Profesijų medžioklė“ į profesijas pažvelgė kitokiu kampu, atskleidžiančiu pasirinkimo galimybes, įvairių profesijų unikalumą ir išskirtinumą. Šių dviejų iniciatyvų rezultatus, eksponuojamus Beržyno parko erdvėse, išvysite Jaunimo dienos renginiu metu.

Diskusija (17 – 18 val.)

Renginį scenoje atidarys jaunimo diskusija „Kas – jei ne mes? Kada – jei ne dabar?“, kurioje bus kalbama apie jaunimo poreikius, galimybes, bei planus šiandien ir ateityje. Diskusijoje dalyvaus Prienų jaunimo ambasadorė Skaistė Radžiūnaitė, jaunimo reikalų koordinatorė Roberta Revuckienė, platformos „kalba.lt“ karjeros konsultantas Nerijus Leškys, atviros jaunimo erdvės „Prienas“ jaunimo darbuotoja-jaunimo projektų koordinatorė Živilė Rusevičienė ir komunikacijos specialistė, platformos „giver tag“ kūrėja Karolina Barišauskienė. Moderuos projekto „Me be4 you“ vadovai Aistė Rutkauskienė ir Vladas Polevičius.

Jaunimo muzikos festivalis „Mūz‘on‘as“ (18 – 20 val.)

Dar viena svarbi jaunimo dienos dalis, kuri jau tapo tradicija – Jaunimo muzikos festivalis „Mūz‘on‘as“. Šio festivalio tikslas – skatinti jaunųjų menininkų, atlikėjų kūrybiškumą, suteikiant sąlygas ir galimybes jų kūrybinio potencialo raiškai. Organizatoriai siekia pritraukti jaunuosius menininkus, grupes ir atlikėjus dalyvauti festivalio veiklose bei tobulinti jaunųjų festivalio dalyvių muzikinius gebėjimus ir sceninį įvaizdį. Šiais metais vyksiančiame, jau trečiajame, festivalyje galėsite išvysti net 7 įvairios stilistikos dalyvius, kurie pristatys savo autorinę kūrybą. Dalyviai: Silvija Vaškelytė (Dainuojamoji poezija, alternatyva), Mėtų miškas (Indie rock), Nevers (Alternative rock), Martyna Puskunigytė (Soul), ŠIBA (Lithuanian indie folk rock), BeGėdžiai (Rock). Po pasirodymo Jaunimo dienos metu jaunuoliai konsultuosis vokalo, prodiusavimo ir sceninio įvaizdžio klausimais, o patobulėję, dėl piniginio prizo susikaus finalinėje muzikinėje kovoje, kuri vyks 2022 m. rugpjūčio 25 d. Kauno r. Garliavos Kaimynystės parke.

Dalyvius vertins kompetentinga komisija – Neringa Nekrašiūtė ( aktorė ir dainininkė, diktorė, įvairių TV projektų dalyvė), Giedrius Balčiūnas Mr. Jumbo (gitaristas, įvairių festivalių dalyvis, konkursų nugalėtojas, Džordanos Butkutės gyvos grupės gitaristas), Dainius Druskis (VDU muzikos akademijos lektorius, pedagogas, vokalinio kolektyvo „C.re.do“ ir choro „Leliumai“ meno vadovas).

Koncertas (20 – 22 val.)

Po festivalio laukia vakaro koncertas, kuriame savo energija pakerės dvi jaunos, bet labai perspektyvios grupės – „SIDABRO“ ir „ŠUO LEILA“.

Informaciją parengė Atviros jaunimo erdvės „Prienas“ jaunosios korespondentės Skaistė ir Viktorija.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close