Dažotės plaukus namuose? Grožio specialistė dalijasi naudingais patarimais

Gražūs ir sveiki plaukai bei jų dažymas namuose – visa tai gali būti suderinama. Per pastaruosius pandemijos metus ne vienas išmoko savarankiškai nusidažyti plaukus namuose. Visgi „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė pasakoja, kad iki šiol neišvengiama klaidų savarankiškai dažantis plaukus, todėl ji atskleidžia dažniausiai pasitaikančias klaidas bei dalijasi naudingais patarimais, kaip prižiūrėti dažomus plaukus.

Kuo daugiau peroksido – tuo geriau „kimba“?

Vis dar tenka susidurti su požiūriu, jog norint efektyvaus plaukų dažymo rezultato, reikalingas stiprus peroksidas ar amoniakas, pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė. Visgi ji neigia šį mitą ir tikina, kad svarbu ne tik oksidanto skaičius ant dažų pakuotės, bet ir tinkamas plaukų ir galvos odos paruošimas dažymui.

„Galvos odos šveitimas ir valomieji šampūnai – tai itin gelbsti prieš ruošiantis plaukų dažymui. Pakanka bent du ar tris kartus iki dažymo ištrinkti plaukus valomuoju šampūnu – jis švelniai ir tolygiai nuvalo galvos odos paviršių bei pašalina pleiskanas. Taip pat paskutinio galvos plovimo metu atlikite odos šveitimą. Abi procedūros ne tik išvalys galvos odą, bet ir iš plauko pašalins įvairiausių priemonių likučius, o svarbiausia – pašiauš plauko keratino žvynelius ir taip padės dažui geriau prasiskverbti“, – pataria A. Vareikienė.

Grožio specialistė pabrėžia, kad net ir naudojant valomuosius šampūnus bei šveičiamąsias galvos odos kaukes, patariama bent tris dienas prieš dažymą netrinkti plaukų. Anot jos, per keletą dienų galvos oda natūraliai išskiria riebalus, kurie ne tik drėkina ją ir plaukus, bet ir neleidžia jų pažeisti. O taip pat natūraliais riebalais apgaubtas plaukas geriau įsisavina dažus.

Kas nerizikuoja, tas…

Norintiems nusidažyti plaukus kita spalva grožio specialistė pataria nesirinkti kardinaliai priešingo dažų atspalvio natūraliai plaukų spalvai. Anot jos, iš pradžių verta pabandyti tik pora tonų šviesesnės ar tamsesnės spalvos dažus.

„Nauja plaukų spalva – naujas aš. Turbūt ne vienam teko susidurti su ekstremalių išvaizdos pokyčių troškimu, tačiau norint išsaugoti sveiką ir gražų plauką, patariama rizikuoti atsargiau. Pavyzdžiui, prieš pradedant dažyti visus plaukus, pirmiau išbandykite dažus ant vienos mažiau matomos sruogos. O jeigu jūsų plaukai lietuviškos linų spalvos, pabandykite išryškinti natūralią savo spalvą. Pamatysite, net ir poros tonų pokytis gali prisidėti prie išties įspūdingų netikėtų rezultatų“, – pataria A. Vareikienė.

Grožio specialistė nepritaria pasakymui, jog dažyti plaukus yra kenksminga ir žalinga. Anot jos, natūralūs plaukų dažai nepažeidžia plauko. Taip pat ji rekomenduoja dažyti plaukus tiesiog savo natūraliu atspalviu. Jei naudosite natūralius dažus, tai suteiks plaukams žvilgesio, sveikumo, ryškesnio atspalvio, kad paryškins jūsų veido bruožus.

Ką daryti, kai plaukų meistras atostogauja?

„Jeigu plaukus dažote grožio salone, tačiau jūsų meistras atostogauja, o vakarėlis kybo ant nosies, neskubėkite nerti į eksperimentus namuose ar kituose salonuose. Ataugusias šaknis galite puikiai užmaskuoti su specialiais purškiamais plaukų šaknų dažais. Tereikia juos užpurkšti ant sklastymo. Dėl savo efektyvaus poveikio jie neretai vadinami tikra SOS pagalba“, – šypsosi A. Vareikienė.

Jeigu spėjo nusiplauti salone dažytų plaukų atspalvis, grožio specialistė pataria namuose išbandyti dažančias kaukes, balzamus ar šampūnus. Šios priemonės suteiks plaukams lengvą atspalvį, bet ekstremaliai nepakeis spalvos. Grožio specialistė priduria, kad kol sugrįšite į kirpėjo kėdę, ši spalva spės palaipsniui išsiplauti su kiekvienu plaukų trinkimu.

Kiekvieno dažomi plaukai – individualūs

Grožio specialistė išskiria dar vieną klaidingą mitą, jog visiems dažytiems plaukams pakanka vieno ir to paties šampūno. Anot jos, kiekvieno dažomi plaukai yra individualūs, todėl ir priemones reikia rinktis atsakingai.

„Yra keletas skirtingų šampūnų, kaukių ir balzamų rūšių. Pavyzdžiui, besiskundžiantys žilais plaukais ir geltonu atspalviu gali lengvai rasti šias spalvas paslepiančių priemonių. Tuo tarpu svarbu žinoti, kad priemonės su prierašu „dažytiems plaukams“ dažniausiai yra skirtos tamsiai nudažytų plaukų savininkams. O jeigu plaukai po dažymo itin išsausėję, visuomet rekomenduojama greta naudoti drėkinamuosius šampūnus, balzamus ir kaukes“, – pataria „Eurovaistinės“ grožio specialistė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close