KAS GELBSTI NUO NUGAROS SKAUSMŲ?

Kaip rodo statistika, beveik trys ketvirtadaliai suaugusiųjų patiria skausmus nugaros srityje. Šios kūno dalies skausmai gali būti staigūs, veriantys, maudžiantys ar įkyriai diegiantys. Jie gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių – dėl ilgai trunkančios netaisyklingos sėdėsenos, dėl nejudraus gyvenimo būdo arba persitempimo treniruočių sporto klube metu. Kaip numalšinti šį nelemtą skausmą? Pati geriausia priemonė – nugaros diržas nuo skausmo.

Kokiomis savybėmis pasižymi elastiniai nugaros įtvarai?

Nugaros elastinius įtvarus profilaktiškai gali naudoti sportininkai arba tie asmenys, kuriems tenka dirbti sunkų fizinį darbą. Šie įtvarai būna pagaminti iš orą praleidžiančios medžiagos, todėl nugaros oda gali laisvai kvėpuoti. Prie jų yra pritaisytos per nugarą įtvarą sukryžiuojančios tempimo juostos. Šiuos įtvarus patariama būtinai vilkėti ne tik tada, kai sekina nugaros skausmai, kai esate patyrę sportines ar kitokio pobūdžio traumas, bet ir po stuburo operacijų, kaip papildomą gydymo priemonę.

Dėl kokių išorinių priežasčių gali skaudėti nugarą?

Ne visada būna aiški nugaros skausmo atsiradimo priežastis. Tiesa, kaip taisyklė dažniausiai nugarą skauda žmonėms, kurie mažai juda, bijo ir pagalvoti apie sportavimą, todėl yra užsiauginę ryškų antsvorį. Stuburo skausmai persekioja ir tada, kai tenka dirbti netinkamoje padėtyje, kada neįmanoma taisyklinga laikysena. Nugaros įtvaras ne tik padeda prigesinti skausmą, bet ir apsaugoti nugarą, kai jai tenka dideli darbo krūviai.

Kokiomis sąlygomis nugarai užtenka tekstilinių, o kada yra būtini ortopediniai įtvarai?

Jeigu jus ištiko stuburo disko išvarža, arba patempėte nugaros raumenis, tada labiau tiks tekstilinis nugaros įtvaras, nes jis yra papildytas tempimo juostomis, nusegamu šildančiu sluoksniu bei sutvirtinančiomis detalėmis, pagamintomis iš plastiko.

O jeigu esama stuburo lūžio, tada patariama naudoti ortopedinį nugaros įtvarą, kurio gamyboje naudojamos termoplastinės medžiagos, kurios šildant minkštėja. Stuburo įtvarų gamyboje yra naudojamas korėtas plastikas, pralaidus orui. Tai svarbus privalumas, kai įtvarą tenka nešioti ilgą laiką. Ortopedinius nugaros įtvarus naudoja ir sportininkai, kurie užsiima sportu, galinčiu sukelti stuburo traumą, nes šie per treniruotes padeda išlaikyti juosmenį stabilioje padėtyje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close