PMS, nerimas ir nerviniai raumenų tikai: vaistininkė atskleidžia, koks vitaminas padės jų išvengti

Nuovargis, atsiradęs nervinis tikas, suintensyvėjęs priešmenstruacinis sindromas bei naktį užklupęs mėšlungis – tai pagrindiniai požymiai, parodantys magnio trūkumą organizme. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad visgi dar retas žino apie magnio pagalbą kovojant ne tik su mėšlungiu, bet ir jo naudą stiprinant mūsų nervinės sistemos veiklą.

Padeda kovojant su nerimu

Nors magnis dažniausiai prisimenamas užklupus mėšlungiui, „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad jis gali pagelbėti stiprinant mūsų nervinę sistemą, pavyzdžiui – kovojant su nerimu.

„Reguliariai vartojamas magnis gali palengvinti patiriamą nerimą, kadangi jis padeda kontroliuoti mūsų antinksčiuose išskiriantį hormoną – kortizolį. Kortizolis išsiskiria stresinėse situacijose, siekdamas mums padėti jas įveikti. Jis kaip ir adrenalinas suteikia papildomų jėgų, norint kovoti pajutus pavojų. Tačiau nuolat išsiskiriant per dideliam jo kiekiui susiduriame su kankinančiu nerimu, todėl čia gelbėja magnis, kuris kontroliuoja kortizolio išsiskyrimą organizme“, – pasakoja J. Aleknienė.

Vaistininkė priduria, kad įveikti nerimą magniui gali padėti B grupės vitaminai, taip pat tokios žolelės kaip valerijonas, apyniai ar gudobelė.

Palengvina PMS

Magnis gali praversti ir nuo priešmenstruacinio sindromo kenčiančioms moterims, pasakoja vaistininkė. Anot jos, šis mineralas gali padėti visapusiškai – tiek numalšinant įvairius spazmus, tiek palaikant normalią emocinę būklę.

„Ne paslaptis, kad magnis yra naudingas raumenų sistemai palaikyti, todėl profilaktiškai vartojamas mineralas gali palengvinti priešmenstruacinio sindromo sukeltus pilvo skausmus, sumažinti spazmus, krūtų jautrumą, taip pat išvengti nuotaikų kaitos. Tačiau svarbu nepamiršti, kad pajutus spazmus ir vieną kartą išgėrus magnio, staigaus efekto nepajusite. Jį reikėtų vartoti arba reguliariai, arba pradėti gerti bent porą savaičių prieš artėjančias mėnesines“, – pataria J. Aleknienė.

Norint efektyvesnio magnio veikimo vaistininkė pataria jį vartoti kartu su augaliniais preparatais, kurių sudėtyje būtų nakvišų aliejaus, šalavijų, melisų ir pankolio lapų. 

Malšina nervinius raumenų tikus

Vaistininkė pasakoja, kad magnio trūkumą išduoda ne tik mėšlungis, bet ir kiti sutrikusios nervų sistemos lydimi raumenų spazmai, pavyzdžiui, trūkčiojanti akis.

„Trūkčiojantis akies raumuo – tai vienas dažniausiai pasireiškiančių nervinių tikų. Lygiai taip pat gali susitraukinėti ir kiti veido, rankų ar kojų raumenys. Įsitempusius raumenis atpalaiduoja ir iš išorės naudojamas magnis. Pavyzdžiui, galima naudoti ant kūno purškiamas magnio priemones, o mėgstantys gulėti vonioje gali išbandyti vonios druską su magniu. Tai ne tik nuims raumenų įtampą, bet ir padės jums patiems atsipalaiduoti“, – pasakoja J. Aleknienė.

Pajutus magnio trūkumą, vaistininkė pataria jį vartoti kasdien bent dvi savaites. Tuo tarpu nusprendus šį mineralą vartoti profilaktiškai, to nebūtina daryti kiekvieną dieną – pakanka bent du arba tris kartus per savaitę.

„Labai svarbu vartoti magnį pasikonsultavus su vaistininku arba bent atidžiai perskaičius informacinį lapelį, kadangi perdozavus šio mineralo galimas viduriavimas. Tokiu atveju patariama padaryti kelių dienų pertrauką, kol susinormalizuos žarnyno veikla. Tuomet vėl pradėkite vartoti magnį, tik jau laikantis visų nurodytų rekomendacijų. Jos ne tik padės išvengti pašalinių simptomų, bet ir leis geriau įsisavinti gerąsias mineralo savybes“, – pataria „Eurovaistinės“ farmacininkė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close