7 dažniausios priežastys, dėl kurių gali pasireikšti griežimas dantimis

Ar žinojote, kad maždaug 30-40 milijonų žmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose patiria dantų griežimą, dar vadinamą, bruksizmu? Šis veiksmas gali būti skausmas ir rimtai pažeisti dantis. Nevalingas griežimas dantimis sąlygoja dantų plokštėjimą, dantenų patinimą, žandikaulio raumenų skausmus bei tam tikro garso, primenančio spragtelėjimą, atsiradimą. Jei manote, kad kenčiate nuo bruksizmo, susipažinkite su pagrindiniais rizikos veiksniais, kurie, labai tikėtina, yra problemos priežastimi.

  1. Stresas ir nerimas

Deja, dažniausiai ši patologija siejama su itin aukštu streso ir nerimo lygiu. Taip yra todėl, kad dantų griežimas yra natūralus kūno būdas išlaisvinti streso hormoną – kortizolį. Taigi, jei Jūsų gyvenime šiuo metu įtemptas laikotarpis, žinokite, kad tai gali būti priežastis.

  1. Vaistai

Neretai dantų griežimas įvardijamas kaip šalutinis tam tikrų vaistų poveikis. Jis labiau būdingas vartojant psichiką veikiančius vaistus, pavyzdžiui, antidepresantus. Taigi, jei pajutote šį nemalonų simptomą, būtinai informuokite savo gydytoją.

  1. Miego sutrikimai

Miego apnėja stipriai kenkia sveikatai. Dėl šio miego sutrikimo Jūs daug kartų per naktį nustojate kvėpuoti, slopindami daugybę svarbių smegenų procesų, vykstančių miego metu. Daugeliu atvejų šis miego sutrikimas atsiranda tuomet, kai liežuvis blokuoja kvėpavimo takus. Todėl pasireiškia griežimas dantimis kaip natūrali organizmo reakcija kvėpavimui sugrąžinti.

  1. Žalingi įpročiai

Tam tikri Jūsų gyvenimo būdo įpročiai taip pat gali sukelti bruksizmą. Pavyzdžiui, jeigu nuolat vartojate gėrimus, kurių sudėtyje gausu kofeino, rūkote cigaretes ar reguliariai vartojate alkoholį, labai tikėtina, jog naktimis neatsiginate šio nemalonaus simptomo.

  1. Netinkamas sąkandis

Deja, bruksizmo atsiradimui įtakos gali turėti ir netaisyklingas sąkandis. Kai jis yra netolygus arba turite kreivus dantis, ilgainiui tai sukelia skausmą bei spaudimą žandikaulio sąnariuose. Tai lemia žandikaulio spazmus ir griežimą dantimis.

  1. Genetinis polinkis

Naktinis bruksizmas būdingas tos pačios šeimos nariams. Tai reiškia, kad jei turite bent vieną iš tėvų ar brolių/seserų, kuriems buvo diagnozuotas šis sutrikimas, Jūs taip pat turite didesnę riziką tam. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į šią burnos sveikatos problemą, jei nuo jos kenčia bent vienas šeimos narys.

  1. Kiti sveikatos sutrikimai

Bruksizmas yra tiesiogiai susijęs su daugybe medicininių ir sveikatos sutrikimų. Pavyzdžiui, gastroezofaginiu refliuksu, epilepsija, Parkinsono liga, demencijos sindromu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close