„Tautiška giesmė“ telkia, o solidarumą atspindi konkreti pagalba

Jei nebus tiesioginio oro pavojaus, „Tautišką giesmę“ drauge giedos ir Ukrainos lietuviai


Rengdamosi „Tautiškai giesmei aplink pasaulį“ Lietuvos ir kaimyninių šalių diasporos pabrėžia solidarumo svarbą. Šių metų šūkis „Solidarūs – mes stiprūs!“ tiksliausiai atspinti būtinybę telkti jėgas ir bendrai kovoti už savo laisvę. Gegužę įsteigta „Pasaulinė Vidurio ir Rytų Europos koalicija“ konkrečiais veiksmais padės apginti tiesioginę grėsmę patiriančių šalių interesus.

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininkė Dalia Henke įsitikinusi, kad lietuvių solidarumas pasaulyje gali padaryti kur kas daugiau nei matoma iš pirmo žvilgsnio. Lietuvių bendruomenės, aktyviai bendradarbiaudamos su kitų šalių institucijomis ir organizacijomis, atlieka didžiulį darbą, atkreipdamos dėmesį į svarbiausias grėsmes ir problemas, mobilizuodamos žmones bendriems veiksmams, rinkdamos aukas ir vykdydamos aktyvią informacinę kampaniją.

Š. m. gegužės 25 d. „Pasaulio ekonomikos forume“ Davose  kelių pasaulio bendruomenių lyderiai paskelbė apie „Pasaulinės Vidurio ir Rytų Europos koalicijos“ (angl. Council of Central and East-European Communities (CEEC)) sukūrimą. Kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene koalicijos steigėjais tapo Pasaulio estų taryba, Pasaulio ukrainiečių kongresas, Pasaulio laisvųjų latvių federacija ir Pasaulio lenkų taryba. Šios organizacijos atstovauja daugiau kaip 50 mln. žmonių, gyvenančių beveik 70-yje valstybių. Naujai sukurtos koalicijos tikslas – ginti bendrus interesus ir bendruomenių vystymąsi. Šiandien pagrindinis CEEC prioritetas yra savo šalių ir bendruomenių visame pasaulyje gynimas nuo vis stiprėjančios Rusijos agresijos.

„Tik palaikydami vieni kitus ir bendradarbiaudami, būsime pasiruošę viskam. Pilietiška ir susitelkusi Lietuvos diaspora gynė ir gins savo tėvynę“, – sako D. Henke.                                               

Jei nebus tiesioginio oro pavojaus, Ukrainos lietuviai kartu giedos „Tautišką giesmę“

Daugiau kaip 40 metų Kyjive gyvenanti Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Makarova pabrėžia, kad lietuvių solidarumas tapo stipriu pavyzdžiu, kaip svarbiu metu galima greitai susitelkti ir konkrečiais darbais prisidėti prie bendro tikslo siekimo.

„Nors esame nedidelė tauta, jau daug kartų įrodėme, kad sugebame imtis lyderystės ir įgyvendinti drąsiausias iniciatyvas – tai suteikia palaikymą ukrainiečiams ir padeda jiems išlaikyti aukštą  kovinę dvasią, – pasakoja D. Makarova. – Lietuvių gebėjimas susitelkti jau daugelį metų ukrainiečiams yra solidarumo pavyzdys. Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje lietuvių finansinė parama, prieglobstis pabėgėliams, lėšų rinkimas ginkluotei, kreipimasis į didžiųjų pasaulio valstybių vadovybes ir piliečius mobilizuoja daugelį pasaulio šalių įsitraukti į pagalbą.“

Ukrainos lietuvių bendruomenės pirmininkės teigimu, jei nekils tiesioginio oro pavojaus, „Tautiškai giesmei aplink pasaulį“ Valstybės dieną Ukrainos lietuviai tradiciškai susirinks „Ukrainos ir Lietuvos draugystės skvere“ prie Sofijos Soboro.

Padėką už lietuvių solidarumą išreiškė ukrainiečių diasporos atstovybės vadovas Briuselyje

Ukrainos diasporos atstovybės Briuselyje vadovas Ihor Chocholak pabrėžia ypač didelę solidarumo svarbą.

„Šiuo metu solidarumas reiškia kur kas daugiau nei turėti bendrų tikslų. Susitelkimas dabar yra esminė sąlyga, kuri užtikrins ne tik atskirų tautų, bet ir visos žmonių civilizacijos išlikimą, –  sako I. Chocholak. – Lietuviai, kaip ir ukrainiečiai, puikiai supranta, ką reiškia patirti priespaudą ir kaip svarbu iki galo kovoti už savo laisvę. Šiuo metu, kai ukrainiečiai gyvybes aukoja už savo laisvę ir kaimyninių šalių saugumą, mums kaip niekad svarbus solidarumas – ekonominė, humanitarinė, diplomatinė ir karinė pagalba. Lietuva turi visas galimybes pasitelkti savo narystę Europos Sąjungoje ir NATO kariniame aljanse ir padėti mums bendrai pasiekti pergalės.“

„Tautiška giesmė“ šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022”

Šiemet pagrindinis renginys vyks Alytuje – „Lietuvos kultūros sostinėje 2022“. Šventinis koncertas šalia aukščiausio Lietuvoje pėsčiųjų Baltosios rožės tilto prasidės 19 val., o jo kulminacija taps 21 val. kartu giedama „Tautiška giesmė“.

Daugiau informacijos:
Raimundas Daubaras, +370 698 22619, info@tautiskagiesme.lt

Apie „Tautišką giesmę aplink pasaulį“:

„Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja” pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti Lietuvos himną ir pirmąkart kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosti gyvų balsų žiedu. Taip garsiai ir išdidžiai buvo pranešta, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. Pirmaisiais metais „Tautišką giesmę“ giedojo 26 lietuvių bendruomenės visame pasaulyje. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma aktyvių bendruomenių ir pavienių žmonių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O nuo 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu liepos 6-oji švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Mindaugo karūnavimo diena, bet ir kaip „Tautiškos giesmės“ diena.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close