S. Skvernelis: „Jei žiūrėsime tik iš komercinės pusės, tuomet niekas neapsimoka“

Birželio 10 d. Prienuose lankėsi Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Viešnagės metus S. Skvernelis apžiūrėjo naujas Jiezno PSPC patalpas, susitiko su Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku, kitais Savivaldybės vadovais, Prienų rajono savivaldybės tarybos frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariais, lankėsi Prienų kūno kultūros ir sporto centre, baseine, Beržyno parke, apžiūrėjo kitus Prienų miesto objektus, dalyvavo sąjungos „Vardan Lietuvos“ Prienų rajono skyriaus valdybos posėdyje ir visuotiniame narių susirinkime. Susitikime su Prienų rajono žiniasklaidos atstovais jis atsakė į klausimus, pateikė savo įžvalgas.

Pasak Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko S. Skvernelio, šiuo metu yra 45 skyriai, vienijantys per 3 tūkstančius narių. Pirmininkas tikisi, kad iki savivaldos rinkimų skyriai bus įsteigti visose 60 savivaldybių. S. Skvernelio teigimu, Prienų skyrius yra vienas gausiausių ir turintis daug potencialo, todėl tikimasi, kad po rinkimų savivaldybės taryboje sąjungos atstovų bus ne mažiau nei dabar.

Paklaustas, kaip pavyko į Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ pritraukti narius iš kitų partijų, S. Skvernelis savo asmeninio patrauklumo nesureikšmino, bet džiaugėsi, kad daug žmonių patikėjo jų idėjomis ir panoro dirbti kartu. Iš LVŽS prisijungė du skyriai, iš kitų skyrių – pavieniai žmonės. Jis taip pat džiaugėsi, kad sąjungos nariais tapo nemažai iki šiol politikoje nedalyvavusių žmonių, kad auga pamaina – yra 10 jaunųjų demokratų skyrių.

Pasak sąjungos pirmininko, aktyviai politikoje dalyvaujančių žmonių nėra daug, todėl natūralu, kad jie migruoja iš vienos partijos į kitą.

Kalbėdamas apie savivaldos rinkimus, S. Skvernelis sakė, kad nei partijos vardas, nei pirmininko asmenybė rinkimų rezultatams didelės įtakos neturi – viską lemia asmenybės, jų jau nuveikti darbai, nes vietiniai žmonės kandidatus puikiai pažįsta.

Yra ir kita „medalio pusė“ – rajonuose, kur daugelį metų valdžios vairą laiko tas pats „monolitas“, kitoms partijoms įsiterpti sunku. Jis yra girdėjęs ne vieną pasakojimą, kad žmonės, palaikantys jų sąjungą, negali tapti nariais, nes bijo netekti darbo, ypač dirbantys savivaldybei pavaldžiose įstaigose ir įmonėse. Tačiau S. Skvernelis tikisi, kad pavyks skyrius įsteigti visose savivaldybėse ir dalyvauti rinkimuose.

Jis taip pat sakė, kad jau greitai bus paskelbta kandidatų kėlimo skyriuose tvarka, priimti sprendimai dėl skyrių finansavimo.

Paklaustas, kokias pamokas išmoko dalyvaudamas politikoje, kokių klaidų reikia nedaryti, S. Skvernelis sakė, kad blogiausia yra nesikalbėjimas su partijos nariais ir diktatoriški sprendimai, arogancija. Labai blogai, kai pamirštama, kad partijos pirmininkas nėra viršininkas– būtina girdėti žmones ir ištesėti tuos pažadus, kuriuos dalini prieš rinkimus. Politiko manymu, klaidų dažnai atsiranda dėl politinės patirties ir administracinio darbo patirties neturėjimo, dėl kompetencijos stokos. Pasak S. Skvernelio, politinė partija – tai įvairių žmonių, tikinčių bendra idėja, sambūris, todėl visada yra nuomonių įvairovė.

Sąjungos pirmininkas sakė, kad jaunieji Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai kartais turi kitokią nuomonę, jų požiūris į kai kuriuos dalykus, o kartu ir į priimamus sprendimus, skiriasi nuo vyresniųjų, bet tai nėra blogai – diskutuojama, ginčijamasi, ieškoma bendrų sprendimų.

S. Skvernelis taip pat kalbėjo apie merų rinkimo modelį (opozicija pasisako už tai, kad liktų dabartinis), apie medicinos įstaigų reformą (yra daugiau klausimų, nei atsakymų), apie sanatorinio ir reabilitacinio gydymo pokyčius (turi likti taip, kaip yra dabar), pašto reformą, kuri labai pabrangino paslaugas, taip pat ir apie kitas opias problemas.

„Jei žiūrėsime tik iš komercinės pusės, tuomet niekas neapsimoka“, – pabrėždamas, kad turi būti dirbama žmonių labui, kad valstybinės įstaigos neturi konkuruoti su verslu, sakė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas S. Skvernelis.

Prienų skyriaus pirmininkė Loreta Jakinevičienė sakė, kad skyriuje šiuo metu yra 66 nariai, o susirinkime dar bus svarstoma per 20 naujų prašymų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close