Šilavote paminėtas miestelio 240 metų jubiliejus

Šiais metais birželio 18 d. vykusi Šilavoto krašto vasaros šventė „Po mėlynu gimtinės dangumi“ – neeilinė. Šilavotas mini 240 metų sukaktį!

Pasitiks ir palydės „Gyvybės versmės“

Ant aukštoko kalvagūbrio keteros įsikūręs Šilavotas ir savą, ir prašalaitį žavi savo apylinkių grožiu. Pietuose jį supa jaukus šilelis, vietos gyventojų meiliai vadinamas Trakeliu. Vakaruose smagiai čiurlena Lašaša, kurios vandenis šiaurės pusėje pasiglemžia Jiesia. O už Jiesios, už tvenkinių dunkso miškai ir keičia savo rūbą priklausomai nuo metų laikų.

Iš tolo spindintys bažnyčios bokštai kviečia užsukti į Šilavotą. Taip gražiai apie Šilavotą rašoma knygoje „Radušio pušų paunksmėj…“. Tačiau taip buvo ne visada.

Pirmą kartą Šilavoto vardas aptinkamas 1782 m. Prienų seniūnijos inventoriuje. Tai buvo mažas, skurdus keturių sodžių kaimelis, įsikūręs ant smėlio pustomų kalvų, kurios po 100 metų kunigo Antano Radušio iniciatyva buvo apsodintos pušimis ir tapo svarbiausiu kaimo simboliu.

Šilavoto centre pastatyta tautodailininko medžio skulptoriaus Algimanto Sakalausko medžio skulptūra „Gyvybės versmės“, kurioje pavaizduota Šilavoto miškus sauganti dvasia, gyvasties syvais laistanti augančias pušis. Virš jų visatos centrinė ašis – gyvybės saulutė. Amžinai žaliuojanti pušis – tai medis, susijęs su gyvybės simbolika, todėl skulptūroje neatsitiktinai pavaizduota moteris su vandens ąsočiu rankose. Pasodintos pušys neaugtų jeigu jų nelaistytų vanduo, kuris yra gyvybės pradžių pradžia. 

Nuo šiol miško dvasia pasitiks visus atvykstančius į Šilavotą ir palydės išvykstančius.

Skulptūrą pašventino Šilavoto parapijos klebonas Remigijus Gaidys, sveikino Šilavoto seniūnė Neringa Pikčilingienė ir kiti svečiai. Trumpą skulptūros pristatymo ceremoniją užbaigė folkloro grupės „Akacijos“ daina „Už žalių miškelių“.

Šilavoto jubiliejui – sveikinimai, palinkėjimai, dainos ir šokiai

Ne tik seniūnijos gyventojus, bet ir didelį būrį svečių sveikino Šilavoto seniūnė Neringa Pikčilingienė, linkėdama pasidžiaugti buvimu kartu, puikios nuotaikos ir gražaus oro.

Su gražiausiais linkėjimais, sveikinimais ir dovanomis į svečius atvyko LR Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Valė Petkevičienė, LR Seimo nario Andriaus Kupčinsko padėjėjas Jovydas Juocevičius, Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Prienų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis.

LR Seimo nario Andriaus Palionio padėkomis ir dovanomis apdovanota Šilavoto seniūnė Neringa Pikčilingienė, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Šilavoto padalinio bibliotekininkė Kristina Tamašauskienė, Šilavoto Davatkyno bendruomenės pirmininkė Viktorija Bielevičienė, Šilavoto laisvalaikio salės renginių organizatorė Saulė Blėdienė.

Šilavoto seniūnijų seniūnaitės dėkojo seniūnei N. Pikčilingienei už ryžtą, savitarpio supratimą ir pagalbą.

Šventės, kuri vyko Šilavoto pagrindinės mokyklos stadione, erdvėse seniūnijos gyventojų ir svečių laukė daug įvairiausių veiklų. Mažieji šventės dalyviai laiką kūrybiškai leido Vaikų kiemelyje. Padedami Prienų socialinių paslaugų centro socialinių darbuotojų Juditos Lučkienės ir Laimos Valkauskienės, vaikai dekoravo akmenukus, kurie virto įvairiais vabaliukais ir papuošė „Vaikystės pievą“. Į užsiėmimus kvietė Atviros jaunimo erdvės „Prienas“ darbuotojos ir Prienų Just. Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Mobilioji biblioteka.

Įvairias savo veiklas pristatė Davatkyno bendruomenė. Jaunieji dailininkai, padedami profesionalaus dailininko Petro Lincevičiaus, kūrė paveikslą – gėlių puokštę, skirtą Šilavoto jubiliejui.

Pasidžiaugę, kad gavo finansinę paramą kunigo Antano Radušio pramogų ir laisvalaikio parko kūrimui, Davatkyno bendruomenė šventės dalyvius vaišino pačių gamintais skanėstais ir prašė paaukoti – prisidėti prie parko kūrimo.

Šilavoto Davatkyno bendruomenės narė Ugnė Galinienė pristatė savo kūrinius: natūralaus rapso vaško žvakes ir iš kompozicinės medžiagos jesmonito sukurtus padėkliukus. Paklausta, kodėl žvakės liejamos iš rapsų, o ne kokio kitokio vaško, Ugnė sakė, kad pirmiausia dėl to, kad ir jų ūkyje auginami rapsai, tad šie augalai jai gerai pažįstami. O gal šiam vaškui, iš kurio ji liejo žvakes, buvo panaudoti ir Ingavangio laukuose subrendę rapsai?

O grikių košės, kurią virė Kastyčio vadovaujama virėjų komanda, užteko paskanauti visiems norintiems.

Šventės dieną mokyklos stadione vyko krepšinio 3X3 turnyras, kuriam teisėjavo Mantas Jančiauskas. Dėl prizinių vietų varžėsi jaunimo komandos iš Kauno, Naujosios Ūtos, Šilavoto, Veiverių ir Prienų. Pirmąją vietą iškovojo Veiverių komanda „Bombermenai“, antrąją – „Seniukai“ iš Kauno, treti liko Naujosios Ūtos krepšininkai.

Muzikinę programą pradėjo dainuojamosios poezijos atlikėjas Gedas Černiauskas. Koncerte iš kartos į kartą perduodamas lietuvių liaudies dainas dainavo Šilavoto laisvalaikio salės folkloro grupė „Akacija“ (vad. Saulė Blėdienė), populiariomis dainomis džiugino Pakuonio laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis „RE nata“ (vad. Renata Žibienė). Nuoširdžiais plojimais buvo sutikta Šilavoto Davatkyno bendruomenės linijinių šokių grupė „Linksmuolės“, kurias šokti moko gydytoja Ineta Marčiukaitytė. Tai buvo grupės, susikūrusios vos prieš pusmetį, debiutinis pasirodymas. Gydytoja ragino visus šokti kartu su jomis, taip prailginti gyvenimą, būti linksmiems ir sveikiems. Pirmą kartą Šilavote svečiavosi Marijampolės kultūros centro Igliaukos skyriaus tautinių šokių kolektyvas „Tryptukas“ (vad. Zita Venskūnienė), parodęs retro šokių programą.

Šventę užbaigė visus išjudinusi ir vakaro šokiams pakvietusi grupė „16Hz“.

Šventės rengėjai padėkojo gausiam rėmėjų, partnerių ir pagalbininkų būriui, kolektyvams ir atlikėjams už muziką, dainas ir šokius, šventės dalyviams ir žiūrovams už aktyvų dalyvavimą ir dalijimąsi gera nuotaika.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close