Jaunatviškas renginys Matiešionyse: žymaus kalbininko tėviškėje paminėtos Lietuvių kalbos dienos ir Jaunimo metai

Paskutinę pavasario dieną Matiešionyse, žymaus Birštono krašto ir Lietuvos kalbininko, baltistikos Ąžuolu vadinamo Jono Kazlausko tėviškėje, netrūko jaunų ir kūrybingų Birštono gimnazijos moksleivių ir Kalbai neabejingų žmonių. Šiuo jaunatvišku, saulės spinduliais nušviestu ir alyvomis kvepiančiu renginiu baigėsi nuo vasario mėnesio besitęsiančių Lietuvių kalbos dienų renginių ciklas ir buvo paminėti Europos jaunimo metai.

Į renginį atvyko Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, mero pavaduotojas Vytas Kederys, Administracijos direktorė Jovita Tirvienė. Savo dalyvavimu pagerbė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, kuris atvyko kartu su kolege, ryšių su visuomene atstove, Aurelija Baniulaitiene.

Profesorius Jonas Kazlauskas paliko šį pasaulį būdamas labai jaunas, tačiau lietuvių kalbotyrai jis sukūrė išskirtinius pamatus. Buvo svarbiausias istorinės baltų kalbotyros leidinio „Baltistica“ pradininkas ir vyr. redaktorius. Pats svarbiausias Jono Kazlausko darbas – „Lietuvių kalbos istorinė gramatika“.

Esant nepaprastai žiauriai karinei situacijai Ukrainoje, organizuojant šį renginį, nuspręsta solidarizuotis su Birštono gimnazijoje besimokančiais ukrainiečiais. Moksleiviai dalyvavo lietuvių kalbos kūrybiniuose žaidimuose, buvo galima išbandyti girtumą imituojančius akinius. Moksleiviai buvo apdovanoti Savivaldybės merės padėkomis, simbolinėmis dovanėlėmis. Nugalėtojų komandoms įteikti gardūs prizai. Renginiui gyvumo suteikė folkloristė, folkloro ansamblio ,,Raskila’‘ vadovė Roma Ruočkienė ir jaunatviška birštoniečių muzikos grupė „Stotis“.

Rengiant šią iškylą, siekta, kad dalyviai galėtų šauniai praleisti laiką gamtoje, pasiklausytų muzikos, pažaistų, paragautų gardaus maisto, pasišnekučiuotų ir prisimintų gimtosios kalbos šaknis. Galbūt ši kalbininko gimtoji vieta taps kasmetine Lietuvių kalbos dienų paminėjimo vieta.

Ačiū B. ir V. Kazlauskų šeimai, kuri taip svetingai priėmė jaunimą.

Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės (vyriausiosios kalbos tvarkytojos) informacija

Nuotraukų galerija:

2022-05-31 Lietuvių kalbos diena Matiešonyse

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close