Lietuvos šarvuočiai M113 perduoti Ukrainai

Lietuvos kariuomenė kartu su Krašto apsaugos ministerija perdavė Ukrainai šarvuočius M113 – taip užbaigiama 15,5 mln. eurų vertės pastaroji Lietuvos paramos siunta. Į šią sunkiosios technikos paramos siuntą įtraukti 10 karinių sunkvežimių ir 10 išminavimo darbams naudojamų visureigių Ukrainą pasiekė birželio pradžioje. Lietuva remia Ukrainos valstybingumą ir nepriklausomybę, tad įvairiomis priemonėmis, įskaitant karinę, finansinę, humanitarinę ir visą kitą, siekia padėti Ukrainai kovoti prieš Rusijos agresiją.

Lietuvos kariuomenė taip pat apmoko ukrainiečių karius naudotis vakarietiška ginkluote bei suteikia galimybes kelti kvalifikaciją. Balandžio mėnesį vyko mokymai, kuriuose rengti prieštankinių sistemų instruktoriai, o birželį Ukrainos kariai baigė specializuotus kursus Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje pagal Tarptautinę gynybos švietimo stiprinimo programą.

Vikšrinis šarvuotis M113 yra lengvai šarvuota vikšrinė transporto priemonė, sverianti 10,4 tonos, turi šarvus, kurie apsaugo nuo kulkų ir skeveldrų, o jame telpa apie 12 karių ir vairuotojas. M113 gali plaukti vikšrų pagalba, jo plaukimo greitis 6 km/h. Naudojant vikšrinio šarvuočio M113 pagrindą galima sumontuoti transporto priemonę skirtą karių ir krovinių pervežimui, vadavietės, ryšių centro, medicininės ir techninės evakuacijos funkcijų vykdymui.

Iki šiol Lietuvos suteikta karinė parama apima oro gynybos sistemas „Stinger“, prieštankinius ginklus,  šarvines liemenes bei šalmus, 120 mm minosvaidžius, šaulių ginklus, amuniciją, termovizorius, dronus, antidronus, stebėjimo radarus. Lietuvos žmonių surinktos paramos dėka Ukrainai taip pat bus perduoti žvalgybiniai bepiločiai orlaiviai EOS C VTOL bei apginkluotas „Bayraktar TB2“.

Lietuvos kariuomenės nuotraukos
LK vaizdo medžiaga: https://we.tl/t-vIPzIis55Z

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close