Kviečia etnokultūrinės vasaros stovyklos

Šią vasarą, kaip ir kasmet, Lietuvoje vyks ne viena etnokultūrinė stovykla, skirta vaikams, jaunimui, o kai kurios – ir suaugusiesiems. Jose susitinka tie, kurie jaučia ypatingą meilę folklorui, trokšta tobulėti etnomuzikavime, domisi Lietuvos istorija ir baltų mitologija, nori sužinoti tradicinių amatų paslaptis, mėgsta žygius ir laužus.

Štai, pavyzdžiui, Aukštaitijoje vaikus stovyklauti, kartu pažįstant etninę kultūrą, kviečia Lietuvos liaudies buities muziejus, įsikūręs Rumšiškėse. Tyrinėti praeitį, pasineriant į gamtą siūlo Širvintų rajone esantis Patyrimų muziejus „Vikingų kaimas“. Kūrybinę etnokultūrinę stovyklą organizuoja Jonavos rajone veikianti „Mitologinių būtybių laboratorija“. Rokiškio tautodailininkų asociacija kviečia vaikus pažinti tautodailę stovykloje, kuri vyks Salų dvaro rūmuose (Rokiškio r.). Deja, į Dūburio saloje (Zarasų r.) vyksiančią šeimų etnokultūrinę Juodaragio stovyklą jau nepateksite, nes ji visiškai užpildyta.

Dzūkijoje rengiama ne viena stovykla mėgstantiems amatus. Vaikų dienos stovykla „Amatai – gyvenimo pamatai“ vyks Trakų krašto tradicinių amatų centre. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija vaikus kviečia pažinti senąjį drevinės bitininkystės, o šeimas – pynimo amatą. Pažinti tradicinius Dzūkijos amatus kviečia Varėnos rajone įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Šilas“. Ąžuolų pamaina Stovyklų ir edukacijų erdvėje „Gevių lizdas” (Trakų r.) kviečia vaikus atostogauti susipažįstant su statybos tradicijomis.

Bet Dzūkija siūlo ir platesnės tematikos stovyklas. Vilkiautinio kaime (Varėnos rajone) organizuojama stovykla vaikams, kurioje galima susipažinti su įvairiomis dzūkų tradicijomis ir netgi išmokti dzūkų tarmės. O Lietuvos ramuvų sąjungos Dvarciškiuose (Švenčionių r.) rengiamos jaunimo stovyklos tema – „Krikštynos vakar ir šiandien”.

Sūduvoje vyks net dvi stovyklos, skirtos jaunimui. Paluobių kaime (Šakių r.) organizuojama stovykla „Laisvės kovų atmintis“, skirta jaunuoliams, besidomintiems Lietuvos laisvės kovų istorija. Šakių rajone vyks jaunatviškos energijos kupina XIX Tradicinių šokių stovykla. Na, o Jono Basanavičiaus gimtinė-muziejus, įsikūręs Ožkabalių I kaime (Vilkaviškio r.), kviečia stovyklauti vaikus. Dienos stovykloje „Svečiuose pas Joną kaime“ jie turės progą visapusiškai pažinti Sūduvos etninę kultūrą.

Žemaitijoje kaip ir kasmet rengiama stovykla ,,Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“. Ši Paršežerio stovyklavietėje (Šilalės r.) vykstanti stovykla sutraukia moksleiviško amžiaus jaunimą, besidomintį žemaičių tradiciniais šokiais, amatais ir kitomis tradicijomis. O štai Žemaičių tradicinio etnomuzikavimo meistriškumo stovykloje ,,Kumykštielis“, organizuojamoje Platelių apylinkėse, vyks intensyvūs mokymai, kurių dalyviai galės išmokti groti smuiku, bandonija, koncertina, cimbolais, ratukine ryla, kanklėmis, pučiamaisiais instrumentais, basedle. 

Žemaitijoje vykstančių etnokukltūrinių vasaros stovyklų sąrašą galima papildyti Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursais. Jie vyks liepos 12–15 dienomis Kelmėje. Kursai skirti tiek vaikams, tiek suaugusiems, norintiems pasigilinti į žemaičių etnomuzikavimo ar tradicinių amatų paslaptis.

Panašūs kursai vyks ir kituose regionuose: Aukštaitijoje – Visagine ir Meironyse, Dzūkijoje – Marcinkonyse. Rimtai patobulinti etnomuzikavimo įgūdžius galima ir Kernavėje vyksiančioje Kūrybinio kankliavimo stovykloje.

Vilniaus vaikus į etnokultūrines stovyklas kviečia Vilniaus etninės kultūros centras, Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centras. Kaune atostogauti su etnine kultūra siūlo Kauno tautinės kultūros centras. O gamtos mokykla „Vaivorykštės sodas” organizuoja išskirtinę etnokultūrinę stovyklą mergaitėms „Saulės kasos vėjo supintos“.

Siekdama palengvinti etnokultūrinių stovyklų paiešką, Etninės kultūros globos taryba parengėme šią vasarą vyksiančių etnokultūrinių stovyklų sąrašą, kuriame pateikiama visa svarbiausia su stovyklomis susijusi informacija. Sąrašą rasite EKGT svetainėje www.ekgt.lt. Kviečiame šiuo sąrašu naudotis ruošiantis džiaugsmingoms ir prasmingoms atostogoms.

Etnokultūrinių stovyklų organizatorius kviečiame atsiųsti informaciją apie stovyklas, kurių į sąrašą dar neįtraukėme – būtinai paskelbsime. Informacijos laukiame: info@ekgt.lt

Etninės kultūros globos tarybos informacija

Stovyklų organizatorių nuotraukos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close