Projekto “Mokymo gerinimas ir rezultatų pasiekimas per įtraukųjį ugdymą” dalyvių susitikimas Portugalijos mokykloje

Gegužės 15 – 21 dienomis Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda dalyvavo Erasmus + KA 2 projekto “Mokymo gerinimas ir rezultatų pasiekimas per įtraukųjį ugdymą” dalyvių susitikime Portugalijos mokykloje. Susitikime dalyvavo atstovai iš Ispanijos, Turkijos, Rumunijos, Lietuvos ir Portugalijos. Dalyviai buvo priimti ir viešėjo Felgueirs savivaldybėje. Susipažinti su cirko menu buvo pakviesti į Nacionalinį Cirko meno institutą, kur stebėjo būsimųjų cirko artistų treniruotę. Išklausė keletą paskaitų. Viena iš jų, aktuali visose šalyse – savanorystė, paslaugų teikimas pagyvenusiems žmonėms, kurių daugėja, pagalba labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, šeimoms. Mokykloje yra savanoriaujančių mokinių, kurie padeda aprūpinti šiuos žmones maistu, dalyvauja akcijose. Savo veiklose, dirbdami grupėse, mokiniai gilinosi į pagyvenusių žmonių poreikius. Sporto salėje vykusioje veikloje, vaikai bandė įsijausti į neįgaliųjų žmonių vaidmenį: “Jeigu aš būčiau kitoks”.

                Projekto dalyviai buvo supažindinti su Guimaraes ir Porto miesto istorija, kuri alsuoja viduramžių dvasia. Aplankė Porto geležinkelio stotį S.Bento, Serralves muziejų, susipažino su šiuolaikinio meno kūriniais ir kūrėjais. Pasirinkę įdomiausią, labiausiai patikusį paveikslą, kitos dienos veikloje, turėjo jį perteikti ir atkartoti savo piešinyje.

                Visus užbūrė šėlstančio Atlanto vandenyno galybė, bangų ošimas. Neapsakomus vaizdus atvėrė kalno viršūnėje įsikūręs Pena parkas, kur tarp didžiulių akmenų, apaugusių samanomis, vingiuoja maži takeliai. Ir visa tai sukuria nepakartojamą atmosferą. O nuo kalno atsiveria miesto vaizdas.

Kas labiausiai patiko mokiniams, dalyvavusiems projekto susitikime? Simonui ir Domantui didžiausią įspūdį paliko veiklos mokykloje, kur jie turėjo galimybę išbandyti Graffiti meną. Kiprui ir Martynui smagu buvo bendrauti su draugais, išbandyti portugališkos virtuvės skonius.

Paskutinę projekto dieną visiems buvo įteikti dalyvio sertifikatai. Projekto koordinatorė Adelė džiaugiasi galėdama suteikti mokiniams galimybę tobulėti, plėsti akiratį, pasijusti tikrais europiečiais.

Esame dėkingi mokytojai už įgyvendintą projektą, kuris leido susipažinti su Portugalijos mokyklų ugdymo naujovėmis, prisiliesti prie šios šalies kultūros vertybių, parsivežti neišdildomus įspūdžius, kurie mokinius motyvuoja mokytis, o mokytojus su didesne ugnele dirbti savo kasdienį darbą.

Muzikos mokytoja Lina Suchorukovienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close