2022 metai yra paskelbti Gyvūnų gerovės metais. Šie metai skirti visuomenės švietimui apie gyvūnų gerovės svarbą ir tikslą – kurti Lietuvoje gyvūnų gerovei palankią aplinką. Ta proga Birštono viešosios bibliotekos Nemajūnų padalinyje vyko smagi viktorina mažiesiems skaitytojams „Mus supantys gyvūnai“. Dvi vaikų komandos varžėsi, kurie apie gyvūnus žino daugiau. Tam buvo pasitelktos ir knygos. Bibliotekininkė papasakojo, kokie gyvūnai gyvena Lietuvos miškuose, supažindino su gyvūnais iš kitų pasaulio kraštų. Vaikai sužinojo, koks gyvūnas yra didžiausias pasaulyje, bei koks paukštis greitai laksto, bet neskraido. Vaikams buvo labai įdomu sužinoti kažką naujo apie gyvūnus. Abi komandos turėjo pakankamai žinių, todėl laimėjo draugystė, ir visi buvo apdovanoti.

Po viktorinos vaikai dalijosi mintimis apie savo augintinius: kaip juos prižiūri, vardino jų vardus, pasakojo, ką su jais veikia. Iš vaikų kalbų matyti, kad augintiniai suteikia jiems daug džiaugsmo. Renginio pabaigoje jo dalyviai piešė savo gyvūnus, vaikų piešiniai papuošė biblioteką.

Birštono viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close