SPALVOTAI su rašytoja Renata Bee

                         Gegužės 11 d. buvo labai spalvota!

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje ir Jiezno gimnazijoje lankėsi knygos „Spalvų namelio“ autorė, rašytoja bei iliustratorė Renata Bee. „Spalvų namelyje“ gyvenančios geltona, raudona ir mėlyna spalvos autorės buvo pristatytos ypatingai – vaikai patys maišė paletėse dažus ir stebėjo jų draugystę, virsmą kitomis spalvomis. O antroje literatūrinių dirbtuvių dalyje kiekvienas mokinukas pasigamino po stebuklingą raktelį sau. Nuo ko gi šie rakteliai, žinojo tik jų autoriai. Ir lai tai būna paslaptis!

                     Kaip Renatai Bee kilo mintis parašyti knygą „Spalvų namelis“? Nors autorei nuo pat mažens patiko spalvos, knyga pasirodė tik 2021 metais: drąsos rašyti atsirado gimus dukrai, nes atsivėrė kitas, nepaprastas, tik vaiko akimis matomas, pasaulis. Be to, iliustruotų istorijų apie spalvas autorė taip pat niekur nerado, todėl pamanė, jog jau pats laikas kam nors tokią istoriją imti ir sukurti.

Kita autorės knyga, kurią jai teko ne rašyti, o iliustruoti pasirodė šiemet ir vadinasi „Tapukas ir emocijų kuprinė“, knygos autorė Monika Žiūkaitė.

Knygos autorė Renata Bee  kuria eilėraščius ir pasakėles vaikams, dažnai pati ir iliustruoja. Menininkės kūryba publikuota vaikų literatūros žurnale „Laimiukas“. Taip pat R. Bee kaip autorė yra prisidėjusi prie užduočių knygelių serijos „Žaidžiu profesijas“ gimimo. Kai nekuria ir neiliustruoja, dirba su multimedija, nes yra diplomuota šios srities specialistė.

                     Susitikimas su rašytoja Renata Bee organizuojamas įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“. Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close