Miestinėjimas po Vilnių Jiezne ir Pakuonyje kartu su rašytoja Rūta Norkūne

Gegužės 16 d. Jiezno gimnazijoje ir Pakuonio pagrindinėje mokykloje svečiavosi rašytoja, kūrybinga gidė ir edukatorė, viena iš „Idėjų karalystės“ įkūrėjų arba tiesiog – Vilniaus istorijų pasakotoja – Rūta Norkūnė. Knygą „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“ pristatė kartu su smalsia garbane augintine – didžiuoju pudeliu Frėja, kuri mielai atsišaukia ir Meškos vardu.

              Nors Vilnius nuo Pakuonio ir Jiezno yra tolokai, tačiau miestinėjimas po sostinę vis vien pavyko! Rašytoja su vaikais ir knygos veikėjais vaikštinėjo po įžymiausias Vilniaus vietas, kiemus ir užkampius: teko „pasižvalgyti“ po autorės gimtąjį rajoną Vilkpėdę, išklausyti legendą apie Bastėjos pabaisą Baziliską, Literatų gatvės iliustracijoje surasti pasislėpusią šunytę Mešką, o Vilniaus universiteto vaistinė veikė čia pat, mokykloje, nes rašytoja buvo atsivežusi keletą kadaise veikusios vaistinės prekių: gintaro, džiovintų vištos kojų miltelių, cinamono, šokolado, džiovintų gvazdikėlių ir kt. Kaip manot, kuri prekė galėjo būti brangiausia? Mokiniai spėjo, jog gintaras, tačiau iš tiesų, vaistinės gyvavimo laikais, tai buvo džiovinti gvazdikėliai.

              Knyga „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“ skatina pastabumą, supažindina su turtinga Vilniaus istorija, moko suprasti Vilnių kaip daugiakultūrį ir daugiasluoksnį miestą, skatina pažinti ne tik sostinės Senamiestį, bet ir naujus rajonus, pateikiami puikūs maršrutai skubantiems miestinėtojams. Knygos formatas taip pat yra patogus, ją lengva pasiimti kartu į miestinėjimus po Vilnių. Taigi, nuoširdžiai kviečiame čiupti knygą ir miestinėti!

       Susitikimas su rašytoja Rūta Norkūne organizuojamas įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“. Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

              P. S. Rašytoja išdavė paslaptį, jog jau visai netrukus pasirodys dar viena knyga, kuri kvies miestinėti ir pajūryje.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close