Nemokamas bardų festivalis „Akacijų alėja 2022“ vyks dvi dienas: programoje – grasūs šalies atlikėjai ir laisvės skonis

Nemokamas bardų, dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalis „Akacijų alėja“ šiais metais savo gerbėjus pasitiks su išskirtine dviejų dienų programa. Liepos 8 ir 9 d. Kauno rajono kurortiniame Kulautuvos miestelyje savo pasirodymus surengs žymūs Lietuvos scenos atlikėjai.

Kasmet daugiau nei 10 tūkstančių gerbėjų iš visos Lietuvos sukviečiantis festivalis šiais metais paruošė net dviejų dienų programą. Kaip teigia festivalio prodiuseris, atlikėjas Kazimieras Likša, pandemijai pasitraukus, o Kaunui bei Kauno rajonui tapus Europos kultūros sostine, tikimasi sulaukti rekordinio skaičiaus bardų ir gyvos muzikos mylėtojų, nusiteikusių gyventi taikoje ir laisvėje.

„Šiais metais kaip niekad anksčiau visi supratome, kaip gera apkabinti savo artimuosius ir būti laisviems. Laisvė kurti, laisvė būti saugios bendruomenės dalimi ir švęsti gyvenimą, tai yra tai, apie ką šių metų festivalis ir jo programa. Todėl kviečiame visus, tikros ir gyvos muzikos mylėtojus, mėgautis Kulautuvos pušų paunksmėje ta laisve, kuri mums leidžia kurti ir ta kūryba dalintis vieniems su kitais“ , – teigia Kazimieras Likša.

Atskleidžiami pirmieji festivalio atlikėjai

Šiais metais dviejų dienų festivalio programoje savo pasirodymus surengs tiek „Mažosios akacijos“ dalyviai, tiek ir scenos grandai. Festivalio organizatoriai kol kas atskleidžia tik keletą pavardžių, kurios šiais metais pasirodys festivalyje. Scenoje savo pasirodymą surengs atlikėja Jurga Šeduikytė, aktorius ir atlikėjas Aidas Giniotis, garsiausia šalies džiazo vokalistė Neda Malūnavičiūtė, dainų autorius ir atlikėjas Andrius Mamontovas.

 Kaip teigia atlikėjas A. Mamontovas, šiais metais jis žada festivalio dalyvius nustebinti ne tik savo naujos kūrybos dainomis, bet ir nupūsti dulkes nuo kelių senų ir jau primirštų dainų archyvo. Į klausimą, su kuo jam asocijuojasi „Akacijų alėja“, jis atsako: „Išgirdęs pavadinimą „Akacijų alėja“ iš karto pagalvoju apie pušyną, kuriame vyksta festivalis. Mintyse iškyla to gražaus miško vaizdai. Manau, kad festivalio vieta ir turinys visada puikiai atitinka vienas kitą“, – savo sentimentais apie ilgiausiai gyvuojantį bardų ir gyvos muzikos festivalį kalba A. Mamontovas.

Pagerbs festivalio įkūrėją

Kaip teigia renginio organizatoriai, šiais metais liepos 8 d. festivalio programa bus skirta pagerbti jo įkūrėją, etnokultūrinės veiklos organizatorių, dainuojamosios poezijos atlikėją Algirdą Svidinską.

Scenoje savo pasirodymus surengs A. Svidinsko sūnus, jo auklėtiniai ir netgi viena populiari Lietuvos atlikėjų grupė, kuri taip pat yra susijusi giminystės ryšiais su A. Svidinsku. Kokia tai grupė – intrigą organizatoriai planuoja atskleisti festivalio metu, o šiandien dalijasi paties įkūrėjo mintimis apie festivalio užgimimą.

„Festivalis „Akacijų alėja“ gimė nelauktai. Tuo metu man jau ilgai skaudėjo širdį dėl mėgstamo žanro. Dainuojamoji poezija buvo likusi populiariosios kultūros paribiuose. Tačiau viskas gyvenime įvyksta dėl priežasties. Tikslas kartais atsiranda netikėtai, jei atsiveri gyvenimo suteiktoms galimybėms. Ir tada man užteko tik apsidairyti. Šiandien festivalis augina naujas žanro kūrėjų ir atlikėjų kartas. Galima sakyti, kad festivalis dabar jau nepriklauso nuo mūsų. Dabar mes esame priklausomi nuo „Akacijų alėjos““, – prisiminimais dalijasi festivalio kūrėjas A. Svidinskas.

Kaip teigia festivalio prodiuseris K. Likša, šiais metais yra kuriamas ir atsiminimais bei istoriniais archyvais parengtas dokumentinis filmas apie „Akacijų alėją“ bei jo kūrėją. Iš skirtingų pasakojimų ir dar niekur nematytų kadrų sukurtą filmą galės pamatyti kiekvienas festivalio gerbėjas.

„Akacijų alėja“ – nemokamas dainuojamosios poezijos festivalis, nuo 2001 metų vykstantis kurortiniame Kulautuvos miestelyje. Tai pats kultūringiausias festivalis ant žolės, skambant prasmingiems tekstams, neužgožiamiems instrumentų gausa.

Daugiau informacijos – https://www.facebook.com/AkacijuAleja

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close