8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.

Pasak Ingos Aukštuolytės, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovės, šią kryptį iš naujo atranda ir Lietuviai. Atostogas Peloponeso pusiasalyje keliautojai dažniausiai renkasi dėl šioje vietovėje esančios įvairovės, kuri gali atliepti tiek norinčių ilsėtis, tiek istorijos mėgėjų, tyrinėtojų ar šeimų su vaikais poreikius.

„Matome, kad jau ilgą laiką Graikija nedingsta iš lietuvių labiausiai pamėgtų krypčių penketuko. Tai sąlygoja nesikeičiantys keliautojų poreikiai – šiltas klimatas, geri kurortai, nuostabūs paplūdimiai ir galimybė praplėsti akiratį. Nuo Atėnų vos už valandos kelio automobiliu įsikūrusiame Peloponeso pusiasalyje turistai, ieškantys įspūdingos kelionės Graikijoje, gali atrasti daugybę istorinių vietų, kultūros, o svarbiausia – viską derinti su maloniu, kokybišku poilsiu“, – sako I. Aukštuolytė.

Tūkstantmečių senumo architektūros stebuklai, auksiniai paplūdimiai ir per pusiasalį besidriekiantys vynuogynai – tai tik keletas priežasčių, dėl kurių garsėja šis beveik 22 tūkst. kv. km. pusiasalis, skalaujamas Viduržemio jūros.

1. Atostogos šeimai: edukacijos pripildytas poilsis

Ieškantiems atostogų krypties šeimos kelionei po žemyninę Graikiją, Peloponesas yra ta vieta, kurioje galima derinti poilsį su edukacija. Gražūs paplūdimiai, šeimoms pritaikyti kurortai, neįtikėtinos UNESCO pasaulio paveldo vietos – viskas, ko reikia produktyvioms šeimos atostogoms.

Priklausomai nuo šeimos atostogų laikotarpio ir pomėgių, čia galima tyrinėti svarbiausius graikų mitologijos, istorijos ir kultūros akcentus Mikėnuose, Epidaure ir Senovės Olimpijoje. Keliautojai taip pat atranda interaktyvias, šeimai skirtas keliones po legendines Mani, Mistro ir Monemvasijos pilis bei bokštus.

Peloponese mėgstamas veiklas gali atrasti kiekvienas šeimos narys. Kelionių ekspertai rekomenduoja žygiuoti ir mėgautis kalnuotais kaimeliais Menalono taku Arkadijoje, aplankyti vaizdingus mažus miestelius – Nafpliją, Pylos ir Kalamatą, mėgautis poilsiu įspūdingo grožio paplūdimiuose aplink Meseniją ir Kosta Navariną ar praturtinti šeimos vakariene autentiškais produktais iš vietinių ūkių.

2. Galimybė prisiliesti prie istorijos

Peloponese yra daugybė archeologinių vietų, kurias verta aplankyti – Mikėnai, senovinis miestas-valstybė Mesenija, esanti netoli Kalamatos, dažnai pamirštama Apolono Epikūrijaus šventykla, paslėpta aukštai Arkadijos kalnuose ir, be abejonės, Olimpija.

Šiame istoriniame Graikijos mieste buvo surengtos pirmosios olimpinės žaidynės ir kadaise stovėjo Dzeuso šventykla, o joje – milžiniška galingiausio Olimpo dievo skulptūra. Tai vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Ir nors šiandien šventyklos vietoje stūkso griuvėsiai, pamatyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukto istorinio miesto centro turistai atvyksta iš viso pasaulio.

3. Autentiški skoniai gurmaniškai kelionei

Peloponese galima rasti 65 proc. iš 132 mln. Graikijos alyvmedžių. Labiausiai žinoma jų veislė – juodosios Kalamata alyvuogės. Ieškantiems autentiškų skonių, rekomenduojama apsilankyti Kalamatoje ir pasimėgauti alyvuogėmis, paragauti puikių vietinių graikiškų patiekalų su šviežiu alyvuogių aliejumi. Tuo pačiu galima patyrinėti ir šią Peloponeso dalį, įsigyti suvenyrų, pavyzdžiui, alyvuogių aliejaus arba skulptūrų, vietoje pagamintų iš alyvmedžių medienos.

4. Miestas kalnų prieglobstyje

Parnaso kalno papėdėje galima atrasti Delfus – senovės Graikijos miestą, kurio istorija persipina su graikų mitologija. Kalnų prieglobstyje išlikusi gyvenvietė taip pat yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia daugiausiai garbės atiteko Apolonui – saulės šviesos dievui, muzikos ir poezijos globėjui. Tačiau jam įkurtos šventyklos Delfuose išliko nedaug.

Šiandien vienas pagrindinių turistų traukos objektų Delfuose – teatras, talpinęs net 5000 žiūrovų. Iš jo atsiveria vaizdas ne tik į sceną, bet ir šventyklą, bei miestą supantį slėnį.

5. Turistų dar neatrastas Nafpaktos

Graikams puikiai žinomas Nafpaktos miestas vis dar yra mažai paliestas turistų, todėl čia tikrai patiks tiems, kurie ieško naujų, dar neatrastų vietų. Viduramžių žavesio kupiname mieste yra daugybė įdomių ir gražių vietų. O ant kalvos virš Nafpaktos miesto stūkso įspūdinga Venecijos pilis, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į jūrą ir Peloponeso pakrantes.

Nafpaktos uoste vasarą galima prisižiūrėti ne tik prisišvartavusių spalvingų laivų, bet ir Migelio de Servanteso statulą. Nuo šio uosto prasideda ilgas gražus paplūdimys, besitęsiantis daugybę metrų, tad šis miestas patiks tiek tyrinėtojams, tiek poilsiautojams. Iš Nafpaktos galima leistis į kelionę po netoliese esančius Delfus, Olimpiją, Mesolongį ir daugybę regiono pajūrio kaimelių.

6. Viduramžių pilies miestas ir dar daugiau romantikos

Turbūt viena romantiškiausių Graikijos vietų yra Monemvasija – viduramžių pilies miestas, iškaltas uolos šlaituose prie rytinės Peloponeso pakrantės. Viduramžiais pastatytas miestas su akmenimis grįstomis gatvėmis ir akmeniniais namais ir šiandien išlieka pagrindiniu keliautojų traukos objektu.

7. Nuostabūs paplūdimiai ir kelias į Zakintą

Peloponeso pusiasalyje nusidriekianti plati pakrantė pasižymi įspūdingo grožio paplūdimiais, tokiais, kaip Voidokilija Mesinija, smėlio paplūdimio ruožu Kaiafu ar Gialova paplūdimiu Navarino įlankoje. Kelionių ekspertai rekomenduoja paplūdimius tyrinėti laivu. Ekstremalių nuotykių mėgėjai čia atras ir įspūdingų uolų, nuo kurių galima šokinėti į jūrą.

Ieškantys kaip dar paįvairinti atostogas Graikijoje, iš Peloponeso gali lengvai nukeliauti į Zakintą – trečią pagal dydį Jonijos jūros salą. O čia – dar daugiau paplūdimių, įspūdingas kraštovaizdis ir įvairiausios atrakcijos.

8. Vyno degustacija senuose vynuogynuose

Puikus būdas pažinti gražųjį Peloponeso pusiasalį – pasineriant į vyno kelionę. Graikija yra vienas seniausių vyno gamybos regionų pasaulyje, pradėjęs auginti vynuogynus ir gaminti vyną daugiau kaip prieš 6,5 tūkst. metų.

Peloponeso regione vynas labai skiriasi, priklausomai nuo teritorijos. Dirvožemis čia įvairus, švelnus ir šiltas klimatas jaučiamas pakrantėje, o kiek vėsesnis – centrinėje pusiasalio dalyje. Šios sąlygos lemia prinokusių vynuogių skonio ir rūgštingumo pusiausvyrą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close