NUO KO PRADĖTI PAVASARINIUS DARBUS DARŽE?

Atėjus pavasariui į kiemą pats laikas susirūpinti darbais sode ir darže. Daržininkai siūlo pirmiausiai pasirūpinti šiltnamiu, paskui apie sodo augalų paruošimą vasarai ir situacija darže. Kad jame būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos augalams suvešėti, verta pagalvoti ir apie pakeltų lysvių panaudojimą.

Kaip po žiemos sezono paruošti šiltnamį pavasariui ir pradėti sėjos darbus?

Prieš pradėdami darbuoti šiltnamyje pirmiausiai sočiai palaistykite jo dirvožemį, kad pabustų visi iki tol prisnūdę naudingi mikroorganizmai. Pirmąsias daržoves jau galima sėti tada, kai tik kaip reikiant įšyla žemė. Greitai augančias daržoves apsimoka sėti ne vienu užsimojimu, o su kelių savaičių intarpais, tada jų derliumi bus galima džiaugtis gana ilgai. Kaip pataria daržininkai, viename šiltnamyje netinka kartu auginti pomidorus su agurkais, nes šie augalai reikalauja skirtingų oro sąlygų. Pavyzdžiui, agurkams reikalinga drėgna aplinka ir nuolatinis laistymas, o pomidorai tokiomis sąlygomis augdami ima sirgti. Pastariesiems reikalinga sausesnė ir gerai vėdinama aplinka.

Kodėl verta darže įsirengti pakeltas lysves?

Lysvės, kurių šonai būna įrėminti mediniais ar plastikiniais rėmais, yra akivaizdžiai tvirtesnės už paprastas lysves. Takelius tarp pakeltų lysvių galima iškloti šaligatvio plytelėmis, trinkelėmis arba medžių žievės mulčiu, tada jie neprižels piktžolių ir palaikys švarią aplinką darže. Be to, tokių lysvių žemė pavasarį žymiai greičiau įšyla nei įprastai. Todėl ne tik šiltnamyje, bet ir jose apsimoka auginti ridikėlius, krapus, salotas ar kitokias ankstyvąsias daržoves. Jeigu lauke staiga atvėsta orai, ant pakeltos lysvės kraštų galima uždėti polietilenu ar stiklu padengtą rėmą, kuris prasikalusius augalus apsaugos nuo išorinių pavojų ir prisidės prie ankstyvojo derliaus pagreitinimo. Tiesa, vėlyvesnėms žemės ūkio kultūroms pakeltos lysvės didesnės įtakos nesudaro, todėl jas verčiau naudoti auginant ankstyvąsias daržoves. Be to, šio tipo lysves parankiausia yra naudoti tik vienmečiams augalams auginti.

Kokie skirtumai tarp metalinių ir medinių pakeltų lysvių rėmų? 

Pakeltas lysves su mediniais rėmais galima pavadinti klasikinėmis. Mediniai rėmai kuo puikiausiai pritampa pačių įvairiausių stilių kiemuose. Jei yra noras, galima kas keli metai kaitalioti daržo išplanavimo piešinį, pridedant naujų lysvių arba keičiant jų vietas. Tiesa, natūrali, išoriškai neapdorota mediena, liesdamasi su dirvožemiu, per keletą metų supus, todėl teks įrenginėti naujas pakeltas medines lysves.

Tuo tarpu metaliniai pakeltų lysvių rėmai yra ilgaamžiai ir labai lengvai surenkami – prie žemėn susmeigtų strypelių metaliniai borteliai pritvirtinami varžtais. Be to, metaliniai rėmai šiuo metu yra patys populiariausi. Todėl tikrai prieš renkantis rėmus lysvių pakėlimui verta neskubėti ir gerai pagalvoti, kuris variantas jums bus naudingesnis. Apie tai daugiau informacijos pateikta internete adresu: https://www.akmenys.lt/pakeltos-lysves. Apsilankę čia, sužinosite daug daržininkams naudingų dalykų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close