Birštono bendruomenei ir svečiams – naujas Sporto ir sveikatingumo centras

Gegužės 6 dieną Birštone duris oficialiai atvėrė naujas Sporto ir sveikatingumo centras. Daugiau nei 4 tūkstančių m² ploto ir 5 mln. eurų vertės projektas skirtas kurorto gyventojams ir svečiams. Jame vienu metu gali sportuoti 200 žmonių, o renginius stebėti iki 300 žiūrovų. Daugiafunkciame sporto komplekse jau dabar vyksta įvairių sporto šakų treniruotės ir varžybos, centro patalpos pritaikytos ir neįgaliųjų poreikių užtikrinimui.

Idėja statyti naują Sporto ir sveikatingumo centrą kilo 2011 m., pastebėjus, kad žiemos metu Birštone vietos bendruomenei ir atvykstantiems lankytojams trūksta užimtumo ir naujos universalios sporto salės. Birštono savivaldybės iniciatyva ši idėja materializavosi į naują šiuolaikišką 4213 m² pastatą, kuris tapo pagrindine sporto ir laisvalaikio teritorijos komplekso dalimi.

„Birštono savivaldybė jau daug metų investuoja į kurorto infrastruktūrą: atnaujinami pastatai, gatvės, darome viską, kad šis Nemuno kilpose įsikūręs kurortas būtų patrauklus ir lankomas visus metus. Dabar atėjo laikas bendruomenei. Tikiu, kad birštoniečiai labai greitai pamėgs ir atras naująjį sporto kompleksą, nes jis, pirmiausia, buvo pastatytas siekiant atliepti augančius sveikos gyvensenos ir bendruomeniškumo poreikius.“, – pristatydama Sporto ir sveikatingumo centrą kalbėjo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Atidarymo renginyje taip pat apsilankė Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, įvairių sporto federacijų ir asociacijų atstovai, LR Seimo nariai, Birštono savivaldybės tarybos nariai ir kitų savivaldybių merai.

Centras įsikūrė strategiškai patogioje vietoje – Kęstučio g. 14 – šalia Birštono gimnazijos, stadiono, Birštono sporto centro ir teniso aikštynų. Moderniame sporto paskirties komplekse vienu metu gali treniruotis 200 įvairių sporto šakų sportininkų ir mėgėjų. Pirmame pastato aukšte įrengta universali 1500 m² ploto 8 m aukščio sporto salė, skirta krepšinio, futbolo, tinklinio ir kitų sporto šakų varžyboms su 300 vietų žiūrovams. Ji lengvai padalijama ir į treniruočių sales. Be šių sporto šakų, salė pritaikyta stalo teniso, rankinio, badmintono žaidimui. Antrame, 500 m² ploto, aukšte įsikūrė administracija, dvi salės stalo teniso žaidimui. Cokoliniame aukšte įrengta 60 m ilgio bėgimo takelių erdvė, 320 m² ploto treniruoklių patalpa, kurioje yra sunkiaatlečiams skirta zona, dvikovinių sporto šakų ir aerobikos salės, taip pat persirengimo patalpos, dušai, pirtis.

Komplekse taip pat numatytas neįgaliųjų poreikių užtikrinimas, o šį objektą jau išbandė Kurčiųjų sporto komiteto krepšinio komandos. 2022 metais čia suplanuotos Lietuvos kurčiųjų tinklinio rinktinės salės treniruotės.

Centre taip pat treniruosis Lietuvos merginų krepšinio U16 ir U20 rinktinės, Lietuvos „Futsal“ (salės futbolo) rinktinė, o gruodį vyks Lietuvos veteranų badmintono čempionatas. Birželio 9-12 d., Birštono miesto šventės metu, Sporto ir sveikatingumo centras taps Lietuvos krašto oro balionų čempionato varžybų centru.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close