Mėgėjų teatrų festivalis „Mūza -2022“

Gegužės 7 d. Panevėžio aklųjų ir silpnaregių skyriaus salėje vyko respublikinio mėgėjų teatrų festivalis „Mūza – 2022“. Jis vyko po keleto metų pertraukos dėl susiklosčiusių pandemijos sąlygų. Festivalis buvo skirtas kalbos ir knygos dienai. Festivalio šeimininkai – VŠĮ LASS Šiaurės rytų centro dramos studija „Arka“, jos vadovė Rima Žostautienė. Festivalį atidarė iš vedė šio LASS centro kultūrinio darbo organizatorė R.Žostautienė. Ji pristatė dalyvavusius svečius – Panevėžio dramos teatro aktorių Enriką. Kačinską, Lietuvos Respublikos Seimo narės Guodos Burokienės padėjėją Vaidą Pečeliūnaitę ir Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narę, poetę Oną Striškienę.

Festivalio programa prasidėjo VŠĮ LASS Šiaurės rytų centro dramos studijos „Arka“ atlikėjų deklamuojamomis eilėmis (rež. R.Žostautienė). Eiles skaitė studijos klubo narė poetė Aušrinė Audickė ir Zina Kolalienė. Po jų savo programą parodė VŠĮ LASS Pietvakarių centro Kauno mėgėjų teatras „Aira“. Skambėjo Justino Marcinkevičiaus kūrybos posmai „Meilės lyrika“ (rež. Zita Klibavičienė).

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro, Naujosios Ūtos laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Vėtrungė“ suvaidino Kazio Binkio spektaklį „Kai atsarga daro gėdą“. Šio nuotaikingo spektaklio režisierė Anelė Lukjančiuk. Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro gausus dramos kolektyvas parodė Remigijaus Paciukonio spektaklį „Loterija“ (po 15 metų). Puiki aktorių vaidyba sukėlė dažną žiūrovų juoką ir plojimus (rež. Miranda Vaitkevičienė).

VŠĮ LASS Pietvakarių centro Klaipėdos dramos kolektyvas „Meleta“ parodė režisierės Janinos Monienės parengtą sceninį vaizdelį „Pavasario išdaigos“. Visi kolektyvai už dalyvavimą festivalyje buvo atžymėti ir apdovanoti. Pasibaigus vaidinimams grojo muzikinė grupė „Prisiminimas“ iš Klaipėdos (vad. Janina Monienė). Muzikantai grojo puikiai, todėl festivalio dalyviai dar ilgai pasišoko.

Ona Striškienė, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close