Susitikimas su rašytoja Jurga Tumasonyte ir literatūrologe Neringa Butnoriūte

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – į biblioteką literatūrinio pašnekesio pakvietė rašytoją Jurgą Tumasonytę ir literatūrologę Neringa Butnoriūtę. Taip sutapo, kad tą pačią dieną bibliotekoje duris ir vėl atvėrė pačių įvairiausių literatūrinių skonių skaitytojų pamėgtas „Gurmanų restoranas“, kuriame dienos pietums visada patiekiama šviežia knyga. Šįkart tai buvo romanas „Remontas“. Apie jį ir sukosi autorės, literatūrologės ir bibliotekoje susirinkusių skaitymo gurmanų pokalbis.

Rašytoja pasakojo apie savo kūrybą, knygos „Remontas“ atsiradimą. Dalinosi literatūrinėmis įžvalgomis apie šiandienos kūrėjus, ateities planus. Pasakojo apie interviu su kitais rašytojais. Prisiminė pirmuosius rašymo bandymus, kurie vėliau buvo publikuojami „Šiaurės Atėnuose“.

Romanas „Remontas“ nėra vienintelis autorės kūrinys. Trumposios prozos knyga „Dirbtinė muselė“ pelnė Kazimiero Birėno literatūros premiją. Antras apsakymų rinkinys „Undinės“ pateko į akcijos „metų knygos rinkimai“ penketuką suaugusiems, buvo įtraukta į Lietuvių literatūros ir tautosakos kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, įvertintas Jurgos Ivanauskaitės premija.

„Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: šviežia knyga“ – tęstinis kultūrinių renginių projektas, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Prienų rajono savivaldybės. Projekto partneris – Viešoji įstaiga „Rašytojų klubas“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close