KAS YRA ŽINOMA APIE DEGINTĄ MEDIENĄ?

Iš senų laikų į dabartinius dažnai sugrįžta tai, kas kažkada buvo geriausia. Taip nutiko ir su deginta mediena, kuri iš senovės Japonijos atkeliavo į mūsų dienų Europą, tame tarpe ir į Lietuvą ir su kiekviena diena įsitvirtina vis labiau.

Kokios yra žinomos degintos medienos panaudojimo priežastys senovės Japonijoje?

Archeologiniais tyrinėjimais nustatyta, jog deginta mediena buvo naudojama pastatuose, buvusiuose šalia vandens. Kaip paaiškėjo, japonai degintą medieną naudojo ir gyvenamųjų namų, ir šventyklų, ir ryžių sandėlių statyboje. Taip darė todėl, kad deginta mediena garsėjo atsparumu ugniai, todėl tuo pačiu galėjo apsaugoti ir nuo stichinio badavimo pavojaus. Jau tada japonai pastebėjo, kad deginta mediena yra patvaresnė už paprastą medieną, atlaiko vandens ir ugnies poveikį, jos nepuola kinivarpos ir graužikai, o struktūriškai pasikeitęs tokių lentų paviršius pašalina drėgmę. O tai reiškia, jog deginta mediena niekada nepūva.

Už ką lietuviai nuo senų laikų mėgo ir vertino medį, ir kodėl dabartiniais laikais jiems verčiau rinktis degintą, o ne įprastą medieną?

Mūsų tautiečiai irgi nuo senų laikų draugauja su medžiu. Jį myli už natūralumą, jaukumą, draugiškumą sveikatai. Tačiau šiais laikais įprasta statybose naudojama mediena nebėra tokia sveikuoliška. Kadangi norint, kad ji ilgiau tarnautų, ją tenka impregnuoti sveikatai kenksmingomis medžiagomis arba nudažyti, o šiuolaikiniai dažai tikrai ne dovanėlė sveikatai. Tad jeigu dabar mūsų krašto žmogus nori turėti namuose sveiką aplinką, turi rinktis degintą medieną, nes kitos geresnės išeities nepalikta. Deginta mediena išsilaiko patvari ir tuo pačiu nekenksminga sveikatai dėl to, kad ji padengiama specialia ekologiška ir netepia alyva.

Kokie yra išoriniai skirtumai tarp įprastos ir degintos medienų?

Pagrindinis skirtumas, kurį nesunku plika akimi pastebėti, yra pati šių medienų išvaizda. Įprastoji mediena būna šviesių ir jaukių akiai pastelinių atspalvių, o deginta mediena išsiskiria juoda arba tamsiai ruda spalvomis, spalvos tamsumo lygis priklauso nuo medienos deginimo intensyvumo. Kadangi kiekviena lenta deginama individualiai, tai jos išorinis vaizdas irgi išlieka nepakartojamas, nepanašus į kitos lentos vaizdą. Tačiau bendras įspūdis toks – degintos medienos spalvų gama jai suteikia išskirtinį solidumą. Deginta mediena savo estetiniu grožiu ir savitumu tikrai pavergia akį.

Kur galima panaudoti degintą medieną?

Degintos medienos lentas arba dailylentes galima plačiai panaudoti. Ši mediena puikiai tinka ir namo fasadui papuošti, ir vidaus interjerui paįvairinti, ir lauko terasoje tinkamai panaudoti. Gana gražiai atrodo sodybinį sklypą juosianti degintos medienos lentų tvora. Pasitaiko atvejų, kai tokiomis lentomis būna padengtas ir pastato stogas. Degintos medienos produkcija yra gaminama iš maumedžio, kedro, pušies arba eglės medžių. Jeigu norite apie šią medienos rūšį gauti dar daugiau informacijos, ją rasite  apsilankę interneto svetainėje: https://sugibanwood.com/.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close