Keleivinės laivybos sezono atidarymas: priešistorė, sezono naujovės ir plėtros planai

Mindaugas Žiedelis, keleivinės laivų asociacijos „Nemunas“ prezidentas ir MB „Birštono kruizas“ įkūrėjas, vienas pirmųjų atgaivino reguliarią keleivinę laivybą Lietuvoje ir pradėjo keliones tokiais maršrutais kaip Kaunas-Birštonas-Kaunas bei Kaunas-Šilutė-Kaunas (ilgiausi vandens maršrutai Lietuvoje).

Pernai M. Žiedelis su komanda atidarė pirmąją didžiųjų keleivinių laivų prieplauką Birštone, prie kurios sėkmingai švartavosi 150 keleivinių vietų turintis „Algirdas“. Beje, nors atidaryta baigiantis sezonui, naujoji Birštono prieplauka sulaukė milžiniško pasisekimo ir tarp nuosavų laivų savininkų.

24m ilgio, 8 m pločio (200 kv. m) pontoninė Birštono prieplauka žiemą ilsėjosi Kauno marių senojoje prieplaukoje. Prieš savaitę laivu „Algirdas“ ji buvo atgabenta į Birštoną. Kelionė Nemunu truko net 10 valandų!

Šią savaitę ji rengiama atidarymo šventei ir būsimam laivybos sezonui – vienu metu joje laisvai gali pramogauti apie 100 žmonių.

„Šio sezono naujiena – reguliarios apžvalginės kelionės laivu „Algirdas“ Birštone. Tai didžiausias laivas kada nors dirbęs karališkame kurorte“, – pasakoja M. Žiedelis.

Nuo 2014 m. „Algirdas“ plukdo keleivius maršrutu Kaunas-Birštonas-Kaunas. Jo dėka kurortą jau aplankė 35 tūkstančiai turistų. Be abejonės, šis populiarus maršrutas išlieka. O turint didelių keleivinių laivų prieplauką, atsiranda galimybė pasiūlyti papildomas vandens pramogas Birštone.

„Svarbiausia, kad prieplauka galės naudotis visi plaukiojantys Nemunu. Jeigu jie norės aplankyti Birštoną – galės švartuotis ir naudotis prieplaukos infrastruktūra nemokamai. – pasakoja M. Žiedelis. – Be to, čia veikiančioje kavinėje bus galima atsigaivinti ir užkąsti, užsisakyti plaukimą laivu ar įsigyti suvenyrų laivybos tematika“

Šalia prieplaukos veiks ir pramoginė laivyba. Skirta tiems, kas mėgsta greitį ir ekstremalų sportą. O nuo birželio, bendradarbiaujant su triatlono klubu „Team Ignite“, prieplaukoje ir jos prieigose bus rengiamos sveikatinimosi treniruotės: joga, dviračiai, bėgimas, BFT ir pan.

Keleivinės laivybos entuziastas M. Žiedelis turi ir daugiau planų: tolimesnė keleivinių maršrutų ir prieplaukų plėtra Nemune. Apie tai žadama pranešti artimiausiu metu.

„Tikiuosi, kad turėsime dar ne vieną traukos centrą atsinaujinančiame ir sparčiai besiplėtojančioje laivyboje Nemune“, – sako M. Žiedelis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close