Lietuvos oro erdvėje planuojamas koridorius kariniams bepiločiams orlaiviams

Asociatyvi KOP nuotrauka

Pietvakarių Lietuvos oro erdvėje planuojama išskirti specialų oro erdvės koridorių kariniams bepiločiams orlaiviams – tokius oro erdvės naudojimo tvarkos pakeitimus, skirtus stiprinti pasienio ruožo su Karaliaučiaus sritimi (Rusijos Federacija) kontrolę ir stebėjimą,  gegužės 2 dieną aptarė Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos civilinės aviacijos atstovai.

Lietuvos kariuomenė siekia išplėsti bepiločių orlaivių pajėgas, jų veikimo galimybes, todėl kuriamas 1 km pločio oro koridorius nuo Kazlų Rūdos poligono iki vakarinės šalies sienos. Gerinant bendradarbiavimą su civiliais aviatoriais ir norint kuo mažiau apriboti civilinės aviacijos raidą organizuotas susitikimas, kuriame išgirsti oreivių nuogąstavimai dėl galimų sunkumų sklandytojams ir oro balionų pilotams.

Pagal planuojamą nustatyti tvarką Lietuvos kariuomenė įsipareigoja koridorių aktyvuoti iš vakaro, o pasinaudoję ar baigę atitinkamą misiją – atšaukti oro erdvės apribojimus. Susitikimo dalyviai sutarė parengti neformalų memorandumą dėl numatomo oro erdvės koridoriaus, kuris taptų rekomendacijoms tiek pilotams, ketinantiems skristi Pietvakarių Lietuvos oro erdvėje, tiek ir Lietuvos kariuomenės atstovams, planuojantiems karinių bepiločių orlaivių skrydžius.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close