Žodžių, muzikos ir vėjų gaudynės vakare su Edmundu Janušaičiu

Gegužės 5 d. (ketvirtadienį) 17 val. Birštono viešojoje bibliotekoje vyks poeto, rašytojo, dainų autoriaus ir atlikėjo Edmundo Janušaičio kūrybos vakaras, kurio metu bus pristatyta jo poezijos knyga „Vėjų gaudyklė“ („Naujasis lankas“, 2021). Vakarą nuspalvins E. Janušaičio atliekamos dainos, jį pagyvins ir suteiks nepakartojamo skonio puikų humoro jausmą turintis, šmaikštus, įžvalgus ir originalus poetas, literatūros kritikas Tomas Vyšniauskas.

E. Janušaitis – nenuilstantis kūrėjas, išleidęs daugelį poezijos knygų, keletą romanų, CD. Jis puikiai pažįstamas bardų festivaliuose Lietuvoje, dalyvavęs renginiuose užsienyje (Lenkijoje, Vokietijoje, Airijoje), apdovanotas vardiniu „Akacijų alėjos“ garbės ženklu, nuo 2007 m. – kasmet organizuoja „Bardų žygį per Lietuvą“, yra bardų himno „Ateina žmonės“ autorius. Gyvena Kaune, Žaliakalnyje, apie kurį parašęs romanus „Žaliakalnio brukas“, „Žaliakalnis – Prisikėlimo parapija“, „Vileišio aikštė – šnabždesių ABC“, tad bus proga pakalbinti rašytoją apie jo meilę Žaliakalniui. Už eilėraščių rinkinį „Fronto angelas“ įteikta Vieno lito premija, Jono Aisčio literatūrinė premija skirta už eilėraščių knygą „Debesų sala“.

„Rašyti baltąsias eiles, jaukintis muziką ir dainų tekstus pradėjau nesulaukęs šešiolikos. Išbandžiau daugelio neformalių jaunimo grupuočių tvirtumą, brendau Žaliakalnio gatvėse su „Liuksemburgo“ radijo stoties banga. Žinojau, kad niekada nebūsiu mylimas tuometinės nomenklatūros, tačiau laisvės ir gėlių vaikų euforija man visada buvo brangesnė už nuosavą kailį.“ – konstatavo E. Janušaitis interviu buvusiam Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkui, poetui Vidmantui Kiaušui. Nerimstančios sielos, maištingas menininkas atviras tiek poezijoje, prozoje, muzikoje, tiek susitikimuose su skaitytojais ir klausytojais.

Laukia įdomus ir nenuspėjamas vakaras su šiuo tantemu – aštraliežuviais poetais Edmundu Janušaičiu ir Tomu Vyšniausku, neieškančiais žodžio kišenėje, bet ieškančiais dvasios, kūrybos ir būties gelmių.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close