Į oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą ES, sąrašą įtraukta 20 Rusijos oro transporto bendrovių

Europos Komisija atnaujino oro transporto bendrovių, kurioms Europos Sąjungoje draudžiama vykdyti veiklą arba taikomi veiklos apribojimai, nes jos neatitinka tarptautinių saugos standartų, sąrašą. Į atnaujintą sąrašą iš viso įtraukta 21 oro transporto bendrovė, kurioms pažymėjimai išduoti Rusijoje. Tai rodo dideles saugos problemas, susijusias su tuo, kad Rusija priverstinai perregistravo užsienio subjektams priklausančius orlaivius, sąmoningai leisdama juos eksploatuoti be galiojančių tinkamumo skraidyti pažymėjimų. Tai pažeidžia tarptautinius aviacijos saugos standartus.

Už transportą atsakinga Europos Komisijos narė Adina Vălean sakė: „Rusijos federalinė oro transporto agentūra leido Rusijos oro transporto bendrovėms naudoti šimtus užsienio subjektams priklausančių orlaivių be galiojančio tinkamumo skraidyti pažymėjimo. Minėtos Rusijos oro transporto bendrovės sąmoningai taip elgiasi pažeisdamos atitinkamus tarptautinius saugos standartus. Tai ne tik akivaizdus Tarptautinės civilinės aviacijos konvencijos (Čikagos konvencijos) pažeidimas, bet ir tiesioginė grėsmė saugai. Gyvename neišprovokuotos ir nepagrįstos Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą kontekste. Tačiau noriu aiškiai pasakyti, kad šis sprendimas nėra dar viena sankcija Rusijai; jis priimtas dėl techninių ir saugos priežasčių.“

Į atnaujintą sąrašą iš viso įtraukta 117 oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti skrydžius ES oro erdvėje:

·         90 oro transporto bendrovių, kurioms pažymėjimus išdavė 15 skirtingų valstybių[1], į sąrašą įtrauktos dėl tų valstybių aviacijos institucijų vykdomos netinkamos saugos priežiūros;

·         dėl nustatytų didelių saugos trūkumų į sąrašą įtraukta 21 oro transporto bendrovė, kurioms pažymėjimus išdavė Rusija, ir 6 atskiros oro transporto bendrovės: „Avior Airlines“ (Venesuela), „Blue Wing Airlines“ (Surinamas), „Iran Aseman Airlines“ (Iranas), „Iraqi Airways“ (Irakas), „Med-View Airlines“ (Nigerija) ir „Air Zimbabwe“ (Zimbabvė).

Dar dviem oro transporto bendrovėms taikomi veiklos apribojimai – jos gali vykdyti skrydžius į ES tik tam tikrų tipų orlaiviais: „Iran Air“ (Iranas) ir „Air Koryo“ (Šiaurės Korėja).

Atnaujintas oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą ES, sąrašas grindžiamas vieninga ES valstybių narių aviacijos saugos ekspertų, kurie 2022 m. balandžio 5 d. susitiko ES skrydžių saugos komiteto vaizdo konferencijoje, nuomone. Šiam komitetui pirmininkauja Europos Komisija, padedama Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūros. Atnaujintam sąrašui taip pat pritarė Europos Parlamento Transporto komitetas. Su oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą ES, sąrašu susiję sprendimai grindžiami tarptautiniais saugos standartais, visų pirma Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos standartais.

Daugiau informacijos:

Klausimai ir atsakymai apie oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą ES, sąrašą

Oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą ES, sąrašas

[1] Afganistanas, Angola (išskyrus 2 oro transporto bendroves), Armėnija, Kongas (Brazavilis), Kongo Demokratinė Respublika, Džibutis, Pusiaujo Gvinėja, Eritrėja, Kirgizija, Liberija, Libija, Nepalas, San Tomė ir Prinsipė, Siera Leonė ir Sudanas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close