Aspektai, kurie padės nepasiklysti namo statybų įkarštyje

Norint įgyvendinti idėją statyti ar renovuoti namą ar kitą gyvenamąją vietą, tenka pereiti daugybę etapų, priimti daugybę sprendimų, viską suplanuoti. Visi tai supranta. Architektūra yra viena sunkiausių sričių, ir ne tik todėl, kad pati architektūra yra inžinerinis kompleksinis objektas. Statybos trunka ilgiau nei parą (dažniausiai mėnesius), kainuoja nemažus pinigus, reikia nepamiršti, kad pats pastatas gyvuos dar ilgai. Tačiau dėl tam tikrų priežasčių tai dažnai pamirštama ir pradeda veikti be tinkamo pasiruošimo.

Pastato projektavimas yra viena iš svarbiausių proceso dalių

Tai vieta, kuri gali pridaryti daug rūpesčių ar sutaupyti keliasdešimt tūkstančių eurų. Iš esmės projekte turi būti pateikta ne tik pastato inžinerinė konstrukcija (brėžiniai) ir naudojamų išteklių specifikacijos, bet ir šių medžiagų pateikimo grafikas, sąmatos ir bendrieji kontrolės mechanizmai.

Projektuojant pastatą taip pat būtina numatyti, kokias medžiagas ir kada reikės pristatyti į statybvietę. Tai daroma prieš statybą: kuo vėliau tai daroma, tuo didesnė statybinių medžiagų kaina. Verta apžvelgti ir statybines medžiagas. Medžiagų tiekėjai gali nespėti pristatyti prekių iš karto, geriau dėl tiekimo susitarti iš anksto, ar net pasirašyti sutartį. Be to, per anksti pristatytos medžiagos turi būti laikomos ir saugomos, dėl to atsakingai rinkitės tiekėją.

Statybos yra atsakingas procesas, dėl to viską gerai apgalvokite, pasirinkite patikimus partnerius ir kokybiškas statybines prekes.

Reikia atidžiai apsvarstyti šiuos pagrindinius aspektus:

  • Statybos finansavimo maršrutas (suma ir trukmė);
  • Kontekstas (vieta, prieiga, tinklas);
  • Būsto projektai (tinka sklypams, su kainomis);
  • Rangovas arba generalinis rangovas (galintis įgyvendinti projektą);
  • Darbo kontrolė.

Daugelis ekspertų mano, kad pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į statybų finansavimo galimybę. Tai gali būti jau turimos lėšos arba paskolos. Pastaroji taip pat yra įvairi: kai kuriais atvejais paskolos suma išduodama visa vienkartine išmoka, mokant dalimis pagal atliktus veiksmus. Tačiau šis straipsnis ne apie tai. Darant prielaidą, kad finansavimo klausimai bus išspręsti – būtinas finansavimas bus išspręstas.

Turint lėšas, reikia galvoti apie kitą statybų etapą

Kitame etape pastato lėšas reikia skirti pastatui ir pačiam sklypui (tas pats, jei tai butas – specialiems butams ir vietoms, aukštams). Paties pastato kaina nedaug skiriasi nuo to, kur jį statote, o sklypo kaina gali labai skirtis – Vilniaus centre ar Naujosios Akmenės rajono kaime. 

Į sklypo kainą taip pat įeina privažiavimas (keliai) ir tinklai (elektra, vanduo, dujos, kanalizacija, televizija). Nesant tinklo, jas teks vienaip ar kitaip diegti ar pertvarkyti vienokiu ar kitokiu „vietiniu“ sprendimu (pavyzdžiui, vandens gręžiniu), ir turi būti tam pasiruošę. 

Žinoma, sklypas su visa infrastruktūra yra brangesnis nei plika žemė. Tačiau reikėtų atminti, kad vandens gręžinys kainuoja apie 15 000 eurų, panašiai kaip ir kompleksinio transformatoriaus kaina (jei šalia tik aukštos įtampos linijos).

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close