JAV kariuomenės orkestras ir choras atliks koncertą Kazlų Rūdoje

Nors Kazlų Rūdos kultūros centro pastatas šiuo metu yra renovuojamas, tačiau kultūrinės veiklos mieste toli gražu nesustoja, jau balandžio 21 d. 18 val. Kazlų Rūdos sporto centro erdvėje vyks išskirtinių svečių koncertas, kuriame visi norintys galės apsilankyti nemokamai. Net 80 orkestro ir choro atlikėjų dovanos koncerto svečiams nepamirštamos muzikos vakarą. Į Kazlų Rūdą atvyksta Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės orkestras ir choras Europai ir Afrikai bei Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras.

Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės orkestras ir choras Europai ir Afrikai, vadovaujamas pulkininko leitenanto Randallo Bartelo, yra įsikūręs Sembacho bazėje Vokietijoje. Šis kolektyvas – pagrindinis JAV kariuomenės muzikos ambasadorius Europoje ir Afrikoje. JAV kariuomenės orkestro muzikantai koncertuoja ir mažesnės sudėties grupėmis, kurių pasirodymai itin laukiami ir vertinami. Orkestro sudėtyje yra 53 narių koncertinis ir maršinis orkestras, įvairios populiariosios muzikos grupės bei klasikiniai kameriniai ansambliai. Orkestro nariais tampama po specialios atrankos. Dažniausiai tai yra muzikantai profesionalai, dirbę pedagogais arba koncertavę iki tarnybos kariuomenėje. Dauguma šio orkestro atlikėjų yra garsių JAV aukštųjų muzikos mokyklų ar konservatorijų absolventai. JAV kariuomenės chorui vadovauja vyresnysis leitenantas Curranas Schenckas. Choras buvo įsteigtas 1963 m., siekiant muzikiniais pasirodymais stiprinti kariškių dvasią ir plėtoti ryšius tarp amerikiečių, gyvenančių Europos šalyse ir Europos šalių partnerių. Skirtingai nuo orkestre grojančių kolegų, choristai yra ne tik muzikinių, bet ir įvairių kitų profesijų. Kandidatai patenka į chorą konkurso būdu. Laimėję atranką, choristai dalyvauja intensyviuose vokalo, šokio ir teatro meistrystės mokymuose. Šis ansamblis yra vienas iš penkių JAV kariuomenės choro grupių. JAV kariuomenės orkestras ir choras Europai ir Afrikai kiekvienais metais surengia daugiau nei du šimtus koncertų Europoje ir Afrikoje.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras buvo įkurtas 1994 m. Nuo 2001 m. šis orkestras susijungė su Vytauto Didžiojo atskirojo jėgerių bataliono pučiamųjų instrumentų orkestru ir tapo reprezentaciniu Karinių oro pajėgų orkestru. Orkestrui vadovauja kapelmeisteris kapitonas Ričardas Kukulskis bei dirigentas kapitonas Remigijus Terminas. Dabartinis Karinių oro pajėgų orkestras sparčiai tobulėja, dalyvauja įvairiuose renginiuose – orkestrų festivaliuose, kariniuose ritualuose (karių paradai, karinės šventės, karių laidojimo, perlaidojimo ceremonijose), taip pat koncertuose visuomenei.

Kazlų Rūdos kultūros centro bei JAV ambasados informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close