Savivaldybės vadovų ir Veiverių seniūnijos atstovų susitikimas dėl „Rail Baltica“ projekto

Praėjus beveik savaitei po susitikimo Veiveriuose, dar vienas Veiverių seniūnijos gyventojų deleguotų atstovų ir Savivaldybės vadovų bei specialistų susitikimas balandžio 6 d. vyko Prienų rajono savivaldybėje.

Jo metu kartu aptarti gyventojų surinkti pasiūlymai ir pastabos dėl „Rail Baltica“ projekto 3A ir 6A alternatyvų (pagal pirmąją – naujoji geležinkelio vėžė eitų šalia dabartinio geležinkelio, arčiau stoties Mauručiuose, pagal antrąją – už „Via Balticos“, šalia Juodbūdžio).

Susitikimo metu Veiverių seniūnijos gyventojų atstovai išsakė nuomonę ir argumentus dėl abiejų alternatyvų, kėlė naujų klausimų. Maručių gyventojai pasisakė už 6A alternatyvą, kad vėžė būtų vedama aplenkiant Mauručius, nes tokiu atveju nereikėtų iškelti keliasdešimt šeimų, griauti pastatų, būtų išvengta taršos ir triukšmo, išsaugotas istorinis stoties pastatas ir kt. Dėl 3A alternatyvos buvo daug nuogąstavimų ir neaiškumo, todėl gyventojai tikisi konkrečių paaiškinimų iš vykdytojų ir norėtų gyvo susitikimo.

 „Rail Baltica“ yra valstybinės reikšmės infrastruktūrinis projektas. Tai pabrėždami Savivaldybės vadovai Veiverių bendruomenei paaiškino, jog Savivaldybė nėra nei užsakovas, nei rangovas ir galutinis sprendimas priklausys ne nuo jos, tačiau palaiko bendruomenę ir visos atsiųstos pastabos bei siūlymai bus perduoti raštu projekto vykdytojams. Taip pat pažadėta dėti pastangas dėl projekto rengėjų ir gyventojų atstovų susitikimo ir projekto detalių aptarimo.

Balandžio 11 d. vyks „Rail Baltica“ vėžės nuo Lietuvos–Lenkijos sienos iki Jiesios vystymo plano viešas pristatymas ir svarstymas.

Prienų r. sav. informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close