Užbaigtas didžiausias Lietuvos kariuomenės artileriją sustiprinsiantis įsigijimų projektas

Kovo mėnesį Lietuvos kariuomenei perduota paskutinė 18-ta savaeigė haubica „PzH2000“ („Panzerhaubitze 2000“), tuo užbaigiant 2015 metų rugsėjo mėnesį Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos pasirašytą sutartį su Vokietijos gynybos ministerija ir aprūpinant Lietuvos kariuomenę viena moderniausių pasaulyje savaeigės 155 mm artilerijos sistemų.

Šios sistemos perduotos Rukloje dislokuotam mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionui. 155 mm haubicos pakeitė batalione buvusias 105 mm haubicas, galinčias naikinti taikinius maždaug 11 kilometrų atstumu. Savaeigės „PzH2000“ haubicos bataliono efektyvaus šūvio, priklausomai nuo naudojamos amunicijos, nuotolį padidino iki 50 kilometrų. Su „PzH2000“ haubicomis taip pat galima vykdyti ir tiesioginę ugnį, tai yra šaudyti ir naikinti taikinius tiesiu šūviu.

„Karo Ukrainoje metu matome, kad efektyvi artilerija yra vienas svarbiausių gynybos ramsčių, o Lietuvos kariuomenei perduotos haubicos „PzH2000“ neabejotinai sustiprins mūsų kariuomenės gynybinius pajėgumus“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pirmosios haubicos Lietuvos kariuomenę pasiekė dar 2018 m., savaeigių sistemų pajėgumus Artilerijos bataliono kariai jau išbandė ne vienų pratybų metu. 

Įgyvendinant „PzH2000“ įsigijimo projektą, Artilerijos batalionas taip pat anksčiau gavo suremontuotus ir pritaikytus ugnies valdymo centrų funkcijai „M577“ šarvuočius, modernizuotus „BPz2“ remonto ir evakuacijos tankus, Priešakinių stebėtojų ir oro atakos valdymo įrangą, žemagrindžius vilkikus, amunicijos sunkvežimius, įdiegiama artilerijos valdymo ir vadovavimo sistema „ADLER III“ ir kt.

Lietuvos kariuomenės netiesioginės ugnies paramos pajėgumų stiprinimo projektui skirta 58,3 mln. eurų. Jos panaudotos technikos įsigijimui, modernizavimui, personalo apmokymui, haubicoms pritaikytos karinės infrastruktūros sukūrimui.

155 mm savaeigė haubica „PzH2000“ yra viena moderniausių serijiniu būdu gaminamų haubicų pasaulyje. Ši lauko artilerijos sistema pradėta gaminti 1999 m. Vokietijoje. Šiandien šiais savaeigiais pabūklais yra taip pat ginkluotos Vokietijos, Nyderlandų, Graikijos, Italijos, Kroatijos ir Kataro kariuomenės. 155 mm savaeigė haubica „PzH2000“ pasižymi ypatingai didele šaudymo sparta ir šūvio nuotoliu. Haubicoje yra integruota moderniausia įranga daranti ją nepralenkiama netiesioginės ugnies paramos teikime draugiškoms pajėgoms. Haubicos pranašumą užtikrina didelės mobilumo ir patikimumo savybės, solidi apsauga, automatinė užtaisymo sistema bei galimybė naudoti išmaniąją amuniciją.

Haubicų PzH2000 techninės specifikacijos:

·         Gamintojas: Kompanija „KMW“, Vokietija

·         Suprojektuota: 1996

·         Gaminama: nuo 1998

·         Masė: apie 55 t.

·         Ilgis/plotis/aukštis (m): 11,7/3,6/3,1

·         Įgula: 5 kariai (vadas, vairuotojas, šaulys, užtaisytojas)

·         Ginkluotė: 155 mm, 60 vnt. sviedinių atsarga

·         Greitošauda: iki 10 š/min., galimybė šaudyti salvinė ugnimi iki 5 šūvių

·         Variklis: 1000 AG

·         Greitis: iki 60 km/h

·         Nuvažiuojamas atstumas: >420 km

·         Kitos šalys naudotojos: Vokietija, Kroatija, Graikija, Italija, Kataras, Nyderlandai, Vengrija

Vaizdo medžiaga: https://we.tl/t-e8MeR0RFrq (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis/KAM)

A. Pliadžio nuotraukos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close