Ką daryti su išrankiais maistui šunimis?

Šunų augintojai kartais susiduria su problema, kuomet šuo atsisako ėsti įprasto maisto. Tokiu atveju ėdalas šunims neretai pakeičiamas kitu ar yra paskaninamas skanėstais ar kitais pagardais. Vis dėlto, reikėtų atminti, kad maisto keitimas ne visada yra pati geriausia išeitis – jei pasinaudosite žemiau pateiktais patarimais, tikėtina, kad šuns nevalgumo problema taps praeitimi. 

Ar šuo yra tikrai alkanas?

Sveikas šuo tikrai nesirinks ilgalaikio badavimo. Iškrovos dienos daugumai šunų taip pat yra į naudą, todėl šuns „išrankumo“ priežastis neretai yra susijusi su elementariu augintinio permaitinimu. Įsitikinkite, kad duodate ne didesnį maisto kiekį nei rekomenduojama, ir galbūt maisto normavimas padės užtikrinti augintinio puikų apetitą.

Ar maisto dubenėlis augintiniui visada pasiekiamas?

Jei maisto resursai šuniui visada yra pasiekiami, šuo gali ėsti nelabai noriai. Dienos metu jis galbūt sutriauškins vieną kitą sauso maisto granulę, ir bus pajuntamas pseudosotumas. Vis dėlto, taip elgtis gali būti pavojinga, nes ilgainiui gali išsivystyti virškinimo problemos. Jei šuo maisto nesuvalgo per 10-15 minučių, patraukite dubenėlį ir pastatykite nepasiekiamoje vietoje, o tą patį maistą pasiūlykite tik kito šėrimo metu.

Kada maistą reikėtų paskaninti?

Stenkitės, kad šuo negautų papildomų kąsnelių nuo stalo, nes ilgainiui jis gali visiškai atsisakyti jam parinkto maisto. Skaninti maistą reikėtų tik tada, kuomet šuo atsigauna po ligų, operacijų ar pan. – tokiais atvejais yra svarbu, kad augintinis pasisotintų ir greičiau atgautų jėgas. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close