Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2022“: vienijanti tendencija – eksponatų išmanumas

Kovo 31–balandžio 2 d. VDU Žemės ūkio akademijoje (Akademija, Kauno r.) vyks didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2022“. Šiemet parodoje prisistatys keli šimtai dalyvių – įmonių, organizacijų, smulkiųjų prekybininkų. Kaip visada, „Ką pasėsi…“ parodoje gausiausia žemės ūkio technikos ekspozicija, o visus dalyvius vienijanti tendencija yra eksponatų išmanumas.

Žemės ūkio technikos modernumas užtikrina, kad ji atitinka aplinkosauginius reikalavimus, yra palankesnė aplinkai, dirvožemiui. Naujausios technologijos ir išmanumas pastebimas visose dalyse – nuo įrangos dizaino iki valdymo sprendimų. Žemės ūkio technikos gamintojai jau pasiekė tai, kad jos operatoriai gali iš anksto suplanuoti savo darbus ir juos valdyti kompiuterizuotai. Viskas kuriama akcentuojant ir žmogiškųjų resursų, ir išteklių, tokių kaip kuras ar trąšos, taupymą.

Kiekviena „Ką pasėsi…“ paroda demonstruoja vis didesnį žemės ūkio progresą. Europos žaliojo kurso kontekste ūkininkus šiandien domina tai, kas vyks ateityje: koks bus žemės ūkis, kiek reikės keistis, diegiant naujas technologijas, skaitmenizaciją, dirbtinį intelektą, tiksliojo ūkininkavimo principus, naudojantis robotais, daiktų internetu, taikant naujus verslo modelius, diversifikuojant rizikas. Būtent parodos formatas ir yra vienas efektyviausių instrumentų šias žinias skleisti ir jų gauti.

Parodos dalyviai pastebi, kad dabartinė geopolitinė situacija turi įtakos ne tik reikšmingam trąšų ir degalų kainų kilimui, bet ir sufleruoja kryptį, ką turi daryti šiuolaikinis ūkis – tręšti efektyviau, ką šiuolaikinės technologijos leidžia pasiekti. Iki šiol įvertindami modernios technikos privalumus ir jos kainą bei palygindami trąšų ir kuro savikainą, ūkiai vangiai eidavo tiksliosios žemdirbystės link. Šiuolaikinės sąlygos ir išmanūs sprendimai leidžia trąšas įterpti tiksliai ten, kur jų trūksta, todėl dabar atsiranda galimybė trąšų kiekį, kurį įprastai ūkininkai ištręšdavo per metus, padalinti ir ištręšti per trejus.

Lankytojų lauks ne tik įdomios ekspozicijos, bet ir turininga šviečiamoji programa. Bus galima rinktis iš daugiau kaip 40 seminarų temų. Jų metu bus galima sužinoti apie tvaraus ūkininkavimo sprendimus, socialines inovacijas, paramos priemones kaimo plėtrai ir žemės ūkiui, mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybes bei daug kitų įdomių dalykų. Naujausiomis žiniomis yra pasirengę dalintis net 70 pranešėjų.

Visas tris parodos dienas vyks amatų ir sodinukų mugė. Parodos ir jos renginių lankymas yra nemokamas. Parodos darbo laikas 9–17 val.

Iškilminga parodos atidarymo ceremonija vyks kovo 31 d., 10 val., II paviljone.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Visa informacija apie parodą – interneto svetainėje www.expoacademia.lt.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close