Pacų giminės istorijos įamžinimas Jiezne ir Prienuose

Pacų giminės istorija glaudžiai susijusi su Lietuva ir mūsų kraštu. Dar daugiau sužinoti apie Pacų giminės palikimą bei, tikimasi, sustiprinti Lietuvos ir Lenkijos turistų domėjimąsi abiejų šalių istorija, kurią sujungia Pacų giminė, padės Prienų rajono savivaldybės, VšĮ Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro ir Lenkijos Suvalkų pavieto bendrai įgyvendinamas projektas „Pacų giminės paveldas kaip bendros turizmo plėtros abipus sienų pagrindas“. Projektas, kurio vadovė Prienų rajono savivaldybės direktorė J. Zailskienė, koordinatorė Investicijų skyriaus vedėja V. Stasytienė, taip pat sutelkta įvairių sričių specialistų komanda, įgyvendinamas pagal INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Įgyvendinant projektą Jiezno centre prieš savaitę pastatyta bronzinė skulptūra – kompozicija „Pacų suoliukas ir batai“. Šie suoleliai (krėslai), į kurių atlošus integruota bronzinė Pacų lelija, taip pat bronziniai batai išlaikė baroko epochai būdingus bruožus ir to laikotarpio didikų rūmuose naudotų baldų bei apavo stilių ir formas. Manome, jog tai bus puiki atrakcija turistams, norintiems nusifotografuoti prie šių objektų.

Projekto lėšomis Jiezne įrengtos ir grindinio plytelės su stilizuotu Pacų giminės simboliu, pažymint lankytinus Pacų giminės palikimo objektus.

Planuojama įrengti informacinius stendus prie Jiezno kultūros centro (buvusios tavernos), prie Jiezno tvenkinių ir Jiezno dvaro pastatų komplekso komponentų, o prie įvažiavimo į miestą (autobusų stoties teritorijoje) jau baigiama statyti skulptūra su Pacų giminės simboliu lelija.

Įgyvendinant minėtą projektą Prienų mieste esančiame Revuonos parke buvo įrengtas 3D stendas, vaizduojantis buvusią piliavietę su dvaru, prie LDK Kęstučio paminklo įrengti stacionarūs žiūronai grožėtis Nemuno kraštovaizdžiu, taip pat 4 dviračių stovai lankytojų traukos vietose. Keliautojų dviračiais patogumui Paprienėje bus įrengta dviračių remonto stotelė.

Projektas pradėtas vykdyti 2020 m. rugsėjo 1 d., o jo pabaiga buvo numatyta 2022 m. vasario 28 d., tačiau dėl veiklas ribojančio karantino įgyvendinimo terminas pratęstas iki 2022 m. pabaigos.

Prienų r. sav. informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close