Alytaus apskrities policijos vadovai pristatė 2021 metų veiklos rezultatus

Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Alytaus apskr. VPK) įvyko metinis ataskaitinis susirinkimas, kuriame buvo pristatyta 2021 m. veiklos rezultatų ataskaita. Susirinkimas organizuotas gyvai dalyvaujant svečiams ir atstovams iš įvairių institucijų bei sudarant galimybę nuotoliniu būdu prisijungti ir dalyvauti pristatyme.

Renginyje buvo apžvelgti praėjusių metų Alytaus apskrities policijos veiklos rezultatai, aptarta statistika ir išsikeltų tikslų įgyvendinimo tendencijos, įvardinti reikšmingiausi pasiekimai ir įgyvendinti projektai, nepamirštant ir 2021 m. Alytaus apskritį užklupusių iššūkių.

Alytaus apskr. VPK 2021 metų veiklos pristatyme dalyvavo savivaldos, prokuratūros, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, VSAT ir teismo, taip pat karinių struktūrų ir vaiko teisių apsaugos institucijų atstovai bei socialiniai partneriai. Policijos pareigūnai ir darbuotojai susirinkimą galėjo stebėti nuotoliniu būdu ir užduoti jiems rūpimus klausimus.

Pristatymo metu apžvelgta 2021 m. kriminogeninė situacija, per metus pareigūnai reagavo į daugiau nei 26 000 įvykių. Galima pasidžiaugti, jog nuo 2018 m. stebimas tolygus nusikalstamų veikų mažėjimas. Džiugina ir kitas faktas – ištirtų nusikalstamų veikų dalis nuo užregistruotų nusikalstamų veikų sudaro 76,1 proc. ir tai yra daugiau nei šalies vidurkis (66,5 proc.). Nusikaltimų išaiškinimas ir policijos pareigūnų tiesioginių pareigų vykdymas yra visos Alytaus apskrities policijos darbo kokybės įvertinimas – pareigūnais pasitiki 75 procentai gyventojų. Pareigūnų ir piliečių bendradarbiavimas yra labai svarbus ir užkardant nusikaltimus, todėl ne mažiau dėmesio pareigūnai skiria prevencinei veiklai ir bendravimui su piliečiais.

Policijos pareigūnams pernai metais teko gelbėti ir į nelaimę patekusius asmenis, kurie buvo per plauką nuo mirties. Druskininkuose buvo išgelbėtas neblaivus ir į tvenkinį žiemą įlūžęs vyras. O Lazdijų r. namo kieme, į šulinį įkritus aštuonmečiui berniukui ir jį gelbėti bandžiusiam tėčiui į nelaimės vietą pirmieji atskubėjo policijos pareigūnai. Pasinaudoję tarnybiniame automobilyje esančia gelbėjimo virve, pareigūnai pirmiausia ištraukė vaiką, tuomet gelbėjo šulinyje likusį jo tėvą.

Kalbant apie nepilnamečių padarytas nusikalstamas veikas, reikia paminėti, kad 2021 m. lyginant su 2020 m. stebimas 47 proc. mažesnis įvykdytų veikų skaičius. Birštone jų sumažėjo net 75 proc., Prienuose jų sumažėjo 60 proc. Iš administracinių teisės nusižengimų dažniausiai daromi pažeidimai yra susiję su alkoholio vartojimu ir laikymu, karantino taisyklių nesilaikymu, KET reikalavimų pažeidimais.

Alytaus apskrities policijos pareigūnų kruopštaus darbo rezultatai pastebimi ir tiriant sunkius bei labai sunkius nusikaltimus: 2021 m. užregistruotas 81 sunkus ir labai sunkus nusikaltimas, ištirta – 71 arba 86,6 proc. Daugiausiai ikiteisminių tyrimų susiję su disponavimu narkotinėmis medžiagomis (23), dėl sukčiavimo (18). Alytaus apskrityje pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai dėl nužudymo ir 6 ištirti.

Kita pareigūnams aktuali sritis – eismo saugumas. Per 2021 m. Alytaus apskrities keliuose eismo įvykiuose (fiksuojama 166 įvykiai) žuvo 10 asmenų, 202 buvo sužeisti. Neblaivių asmenų skaičius, kai nustatoma daugiau nei 1,5 prom. girtumas, lyginant 2020 ir 2021 metus, galima sakyti nedidėjo. Kadangi 2021 m. nustatyta 309 asmenys, o 2020 m. – 302 asmenys.

Verta paminėti ir iššūkius, su kuriais susidūrė pareigūnai. Ekstremalios situacijos įvedimas reikalavo perskirstyti policijos pajėgas, užtikrinant nepertraukiamą policijos funkcijų ir uždavinių vykdymą, kartu atliekant ir papildomus darbus. Pareigūnai tais metais vyko tikrinti saviizoliacijoje esančių asmenų (8 960 iškvietimų), pradėta 1 573 teisenos. Be to, 2021 m. liepos 3 d. Alytaus apskr. VPK pareigūnai vieni iš pirmųjų šalyje susidūrė su nelegaliais migrantais, kertančiais Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos sieną. Sustiprintos pareigūnų pajėgos turėjo užtikrinti sienos apsaugą kartu su kariais ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. VSAT Varėnos rinktinės vadas Virgilijus Raugalė susirinkimo metu minėjo, kad pasienyje teko susidurti su 10 000 nelegalių migrantų. Jis akcentavo, kad būtent tokiose situacijose išryškėjo kaip efektingai ir sklandžiai gali dirbti šių teisėsaugos institucijų pareigūnai ir dėkojo už glaudų bendradarbiavimą.

ĮGYVENDINTI TIKSLAI. Praėjusiais metais kartu su Marijampolės apskr. VPK ir Balstogės Vaivadijos policijos komisariatu buvo įgyvendinamas beveik 1 mln. eurų vertės 3 metus trukęs didelio masto tarptautinis projektas „Analitinės tiriamosios veiklos gerinimas kovai su nusikalstamumu“. Įgyvendinant šį projektą įsigytos 18 aukštos raiškos vaizdo stebėjimo kameros su transporto priemonių valstybinių numerių atpažinimo funkcija, įdiegtos vaizdo duomenų apdorojimo programinės įrangos. Projekto nauda: padidėjusi nusikalstamų veikų abipus sienos kontrolė, išankstinis asmenų, linkusių į nusikalstamų veikų darymą, nustatymas, padidintas saugumas keliuose, padengtas pasienio ruožas sistema „kamerų voratinklis“. Alytaus apskr. VPK atnaujino autoparką ir papildė jį 7 naujais automobiliais ir vienu keturračiu. Taip pat buvo atnaujintas Lazdijų r. policijos komisariato pastatas.

Alytaus apskrities policijos vadovai džiaugiasi sėkmingu bendradarbiavimu teisėsaugos, vaiko teisių apsaugos, savivaldos, probacijos ir kitose srityse. Teismo pirmininkė ir vyriausiojo prokuroro pavaduotojas akcentavo kompetentingą pareigūnų darbą, prevencinės veiklos svarbą ir pasiektus veiklos rodiklius. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas S. Tamulevičius sveikino Alytaus apskrities pareigūnus sėkmingai įveikus užgriuvusius iššūkius ir sustiprinus tarpinstitucinį bendravimą su kitų sričių atstovais. Aptarė aktualiausias šių dienų temas dėl pareigūnų pritraukimo, vykdomos reformos ir personalo klausimus.

„Alytaus apskr. VPK kolektyvo vardu dėkoju už bendrą darbą, įgyvendintus projektus, draugystę, įveiktus kasdienius ir staiga užklupusius iššūkius. Tik susitelkę galime padaryti didelius darbus. Dėkoju visai Alytaus apskrities policijos komandai už puikų darbą, už dar vienus metus, kurie pareikalavo dar didesnio susiklausymo ir atsidavimo tarnybai. Tikiuosi, kad ir ateinančiais metais sieksime ir pasieksime geriausių rezultatų, o visuomenei paslaugas teiksime dar kokybiškiau“, – baigdamas susitikimą, sakė Alytaus apskr. VPK viršininkas Alvydas Jurgelevičius.

Alytaus apskr. VPK informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close