KODĖL ANT KŪNO ATSIRANDA BALTOS DĖMĖS? AR VERTA NERIMAUTI?

Kai ant odos atsiranda baltos dėmės, tai gali būti lėtinės ligos, vadinamos baltme (lot. vitiligo), atsiradimo požymis. Būna, kai apvalios baltos dėmelės vasarą pasirodo ant nugaros arba krūtinės. Tai nutinka dėl paviršinio odos grybelio sukeltų pažeidimų, kurie negydant gali išplisti ir pažeisti didelius odos plotus, sukeldami estetines problemas. Tiksliai nustatyti baltų dėmių ant odos atsiradimo priežastį ir paaiškinti, ar verta dėl to nerimauti, gali tik tos sferos gydytojas dermatologas.

Dėl kokių ligų ant odos gali atsirasti baltos dėmės?

Baltos dėmės ant odos gali atsirasti ne tik dėl susirgimo baltme. Jas gali sąlygoti ir leukoderma – pigmentacijos sutrikimas, atsirandantis dėl sumažėjusio arba visai išnykusio melanino pigmento. Tada ant odos pasirodo įvairaus dydžio, šviesesnės nei likusi oda, dėmės. Tokios dėmės gali atsirasti ir dėl įgimto albinizmo, šio trūkumo kamuojamų žmonių oda negamina melanino, todėl ji ir po ja esantys organizmo sluoksniai nėra apsaugoti nuo ultravioletinių saulės spindulių. Šis negalavimas žmogui padidina susirgimo odos vėžiu riziką.

Kuo pasižymi autoimuninė odos liga baltmė?

Šia liga sergančio žmogaus organizmas sunaikina odoje esančius melanocitus, specializuotas ląsteles, kurios sintetina odos, plaukų ir akių ragenos pigmentus. Dėl šios priežasties ant odos paviršiaus atsiranda pieno baltumo arba šviesiai rausvos dėmės. Ši liga gali užklupti bet kokio amžiaus žmones, tiek vyrus, tiek moteris. Dažniausiai nukenčia riešai, keliai ir veidas. Baltmė nesukelia ypatingai nemalonių simptomų, nesukelia niežėjimo, tos vietos nepleiskanoja. Bėgant laikui, dėmės gali didėti, susilieti tarpusavyje, ligos pažeistose vietose gali pabalti ir plaukai. Šia liga susergama dėl genetinio polinkio.

Kokios dar autoimuninės ligos gali įtakoti baltų dėmių atsiradimą?

Baltos dėmės gali užklupti ir esant kitoms autoimuninėms ligoms – cukriniam diabetui, skydliaukės sutrikimams, Adisono ligai, sisteminės sklerozės ir kitoms tokio tipo ligoms, kurių pasėkoje kyla hormonų pusiausvyros sutrikimas. O baltme gali susirgti ir tie asmenys, kurie darbe susiduria su tokiomis cheminėmis medžiagomis, kaip fenoliai, sunkieji metalai ar sintetinės dervos. Jeigu jūs norite surasti daugiau išsamesnės informacijos apie tai, kodėl ant kūno gali atsirasti baltos dėmės, ieškokite jos interneto svetainėje adresu:  https://www.lazeriniscentras.lt/lt/naujienos/odos-vezio-simptomai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close