Prasideda aktyvūs tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2022“ veiksmai Lietuvoje

Šią savaitę Lietuvoje prasideda Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje ir Afrikoje (angl. sutr. USAREUR-AF) organizuojamos kasmetinės Rytų Europoje vykstančios tarptautinės pratybos „Saber Strike“ (liet. „Kardo kirtis“).

Šios pratybos skirtos treniruoti JAV pajėgų gebėjimą šaltuoju metų laiku taktiškai perdislokuoti karinius vienetus į rytinį NATO regioną bei treniruoti sąveiką su sąjungininkais. Pratybos „Kardo kirtis“ yra šiemet organizuojamų didelio masto pratybų „Europos gynėjas 2022“ (angl. „Defender-Europe 2022“) dalis. Į Lietuvą dalyvauti pratybose „Kardo kirtis 2022“ atvyksta JAV 12-osios karinės aviacijos brigados ir Jungtinės Karalystės (JK) Karališkųjų oro pajėgų kariai su kariniais transportiniais sraigtasparniais CH-47 „Chinook“ ir atakos sraigtasparniais AH-64 „Apache“, taip pat JAV oro gynybos būrys.

Atvykstantys JAV ir JK vienetai įsikurs Lietuvos kariuomenės kariniuose daliniuose ir poligonuose, iš kur treniruosis vykdyti oro paramos užduotis. Lietuvos oro erdvėje taip pat treniruosis Baltijos oro policijos misiją šiuo metu atliekantys Lenkijos kariai su naikintuvais F-16 bei JK oro pajėgų kariai su naikintuvais „Typhoon“. Taip pat šią savaitę dalyvauti tarptautinių pratybų „Kardo kirtis“ dalyje Latvijoje per Lietuvą kolonomis vyksta JAV 2-ojo kavalerijos pulko kariai su karine technika.

Pratybas „Kardo kirtis“ Lietuvoje koordinuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Valdymo elementas, priimančios šalies ir sąveikos užduotis vykdo Sausumos pajėgų, Karinių oro pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Logistikos valdybos, Karo policijos ir kiti kariuomenės vienetai. Pratybos „Kardo kirtis“ glaudžiai susijusios su šiuo metu Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje) vykstančiomis Pėstininkų brigados „Žemaitija“ pratybomis „Stiprus Grifonas 2022“. Kartu su JAV kariais pratybose užduotis taip pat vykdys KOP Oro gynybos bataliono baterijos, NATO priešakinių pajėgų bataliono, Lietuvoje dislokuoto JAV 3-66 šarvuotojo bataliono kariai.

Pagrindinis pratybų „Kardo kirtis“ akcentas Lietuvoje – kitą savaitę planuojama bendra operacija, kurios metu Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai JAV JK ir Lietuvos kariniais orlaiviais bus perdislokuoti iš Pabradės į Kazlų Rūdos poligoną, kur atliks suplanuotus kovos veiksmus.

Sausumos pajėgų informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close