Birštono 640 metų jubiliejaus proga ,,Tulpės” sanatorijos ,,Baltojoje viloje” eksponuojama rankraščio, kuriame pirmą kartą paminėtas Birštono vardas, nuorašo kopija.

1382 metais, per šaltį ir sniegą, maršalas paskyrė žygį prieš lietuvius. Priartėjus prie žemės, jis padalijo kariuomenę į tris. Viena nuėjo Birštono pilies link, bet greitai atsitraukė. Antrą matė Punios žemėje, trečią Alytuje.

(Iš Vygando Magdeburgiečio kronikos)

Pirmąjį Birštono paminėjimą randame Vokiečių ordino kronikininko Vygando Marburgiečio eiliuotoje kronikoje, kurioje pasakojama apie ordino kariuomenės veržimąsi į Lietuvos žemę. Vokietijos mokslininkai nustatė, kad tai įvyko 1382 metų vasario 21 dieną. Pagal Europos miestų ir vietovių datavimo tradiciją ši diena laikoma Birštono gimimo diena. Pirmasis Birštono paminėjimas yra išsaugotas savalaikiame rankraščio vertime į lotynų kalbą ir saugomas Slaptajame Prūsijos valstybės kultūrinio palikimo archyve.

,,Tulpės” sanatorija Birštono sukakties proga sveikina visus birštoniečius ir kurorto svečius.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close