Žiema baigiasi: pirmasis skrydis į Madeirą pradeda vasaros sezoną

Traditional cottage in Santana, Madeira, Portugal.

Nors kalendoriuje vasaris dar neįpusėjo, kelionių organizatoriai jau skelbia žiemos pabaigą, kurią simboliškai pažymi pirmasis skrydis į saulėtąją Madeirą. Tyrimų duomenimis, pandemijos metu šios salos paklausa ypač išaugo. O „Tez Tour“ pasiūloje tai – nauja kryptis, atverianti daugiau galimybių keliautojams patirti tikrą vasarą daug anksčiau, nei ji pasiekia Lietuvą.

Kelionių organizatoriaus užsakymu atlikto reprezentatyvaus Lietuvos gyventojų tyrimo duomenimis, iš visų geidžiamiausių šalių sąrašo būtent Portugalija su Madeira padarė didžiausią šuolį. Lyginant su metais iki pandemijos, 2021 m. keliautojų susidomėjimas šia kryptimi išaugo beveik dvigubai.

„Šiandien pakilo pirmasis mūsų organizuojamas skrydis į Madeirą, simboliškai žymintis ir naujojo vasaros sezono pradžią. Lietuviai išsiilgę atostogų, kelionių ir tai labai jaučiasi. Šiemet ypač suaktyvėjo pavasario kelionių planavimas, žmonės nebeatideda visko paskutinei minutei, jau išmoko keliauti pandeminėmis sąlygomis, lengviau priima pokyčius“, – sako Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Norintiems pasiankstinti vasaros sezono pradžią, kelionių ekspertai atskleidžia, kodėl atostogoms vertėtų rinktis Madeirą ir įvardija, ką ten būtina aplankyti bei kokių daiktų nepamiršti įsidėti į lagaminą.

Įdegis vasarį – misija įmanoma

Madeira yra arčiau Afrikos nei žemyninė Portugalija, čia ganėtinai aukšta temperatūra laikosi ištisus metus, dominuoja subtropinis klimatas. Nuo vasario oras pradeda dar labiau šilti, o lietaus mažėja. Jau žiemos pabaigoje Madeiros paplūdimiuose oro temperatūra dieną siekia iki 19-20 laipsnių šilumos. Saulėtos dienos puikiai tinka mėgautis atostogomis prie Atlanto vandenyno krantų ir siekti gražaus odos įdegio.

Ši sala ne veltui laikoma viena populiariausių salų pasaulyje, čia galima pamatyti išskirtinių vaizdų – natūraliai susiformavusių baseinų, uolų, nuo kurių atsiveria vaizdas į vandenyną, daugybę žavingų miestelių. Ankstyvą pavasarį oras ypač palankus tyrinėti Madeirą – nevargina karštis, tad galima išsiruošti į žygį ir mėgautis vaizdais. Pavasarį čia sužydi ir visos gėlės, tik dar labiau išryškinančios salos kraštovaizdį.

Renkantis, kur apsistoti, verta žinoti, jog salos pietuose oro temperatūra šiek tiek šiltesnė – čia daugiau saulės, mažiau kritulių, lyginant su Madeiros šiaurine puse.

Būtini atributai: maudymosi apranga, patogi avalynė ir foto kamera

Dėl savo įvairiapusiškumo Madeira patinka ir tiems keliautojams, kurie mėgsta ramų poilsį – tingų gulėjimą paplūdimyje, ir tiems, kurie nenustygsta vietoje bei trokšta patirti kažką naujo.

Šioje saloje yra daug paplūdimių su uolėtomis pakrantėmis arba akmenukais vietoj smėlio. Tačiau norintys komforto, privalo aplankyti Seixal paplūdimį. Jo krantus dengia gražus, minkštas ir smulkus juodas smėlis – tai viena iš priežasčių, kodėl jis toks populiarus. Svarbu nepamiršti maudymosi kostiumėlio ir apsauginio kremo nuo saulės.

Madeiros gamtos grožis gali užgniaužti kvapą net ir visko mačiusiems. Kelionių ekspertai rekomenduoja įsimesti į lagaminą patogią avalynę ir leistis į žygį per tyloje skendinčius miškus bei kaimelius. Čia pamatysite egzotiškas giraites, daugybę krioklių, šimtus metų miegančius ugnikalnius, vaizdingus kalnų masyvus ar natūralius, iš uolų suformuotus baseinus.

Vienas gražiausių Madeiros pasivaikščiojimo maršrutų – „Pico do Arieiro – Pico Ruivo“. Jis prasideda nuo vienos iš trijų aukščiausių Madeiros viršukalnių, siekiančios net 1818 metrų. Pico do Arieiro yra ne tik įspūdingo maršruto pradžia, bet ir ideali vieta tiek saulėlydžio, tiek saulėtekio stebėjimui.

„Tez Tour“ kelionių ekspertų teigimu, prieš pradedant tyrinėti salą būtina įsitikinti, ar mobilieji telefonai yra pilnai įkrauti, nes įspūdingi vaizdai ne kartą privers įsijungti foto kamerą.

Reikalavimų keliautojams netaiko

I. Aukštuolytė pažymi, kad poilsiautojų patogumui lėktuvai į Madeirą kils iki pat lapkričio, o kelionių organizatorius siūlys didžiausią viešbučių pasiūlą – daugiau nei 120 variantų. Tačiau šiuo metu itin palankus metas aplankyti salą ir dėl dar vienos priežasties.

„Keliauti į Madeirą galima be suvaržymų – Portugalija iš poilsiautojų nereikalauja jokių dokumentų: nereikia pateikti ES skaitmeninio COVID pažymėjimo, atlikti testų ar pildyti atvykimo anketą. Aišku, norint patekti į restoraną ar muziejų, darbuotojas gali paprašyti COVID sertifikato, tačiau saloje galioja ir greitojo antigeno testo, kurį galima atlikti jau būnant Madeiroje, dokumentas“, – pristato kelionių organizatoriaus atstovė.

Tik derėtų nepamiršti to, jog grįžtant į Lietuvą reikės atitikti mūsų šalyje galiojančius reikalavimus: visiems keliautojams privalu užpildyti keleivio anketą, o Nevakcinuoti ir nepersirgę asmenys turi pateikti neigiamą PGR arba antigeno testo rezultatą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close