Generolo Silvestro Žukausko poligone vyksta aukščiausio lygmens kovinio šaudymo pratybos

Vasario 1-9 dienomis Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje vyksta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono aukščiausio lygmens kovinio šaudymo taktikos pratybos, kuriose naudojamos ir Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos “Vilkas”. Tokie mokymai – paskutinis karinio vieneto treniruočių etapas, kuomet poligone kariai ir karinė technika manevruoja šaudydami nebe imitaciniais, o realiais koviniais šaudmenimis.

„Brigada toliau sėkmingai tęsia kovos technikos integravimą į savo struktūrą. Šios pratybos praktiškai demonstruoja „Vilkų“ galimybes, bei sudaro sąlygas vykdyti kombinuotų ginklų manevrą mūšio sąlygomis. Esame stiprūs, išlaikome aukštą kovinę parengtį ir esame pasiruošę ginti savo kraštą“ – apie pratybas sakė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Mindaugas Petkevičius.

Kovinio šaudymo taktikos pratybos yra aukščiausias karinio rengimo lygmuo, kuriam pasiekti reikia daug laiko vykdant visų turimų padalinio ginklų specialistų rengimą, treniruotes su garsine amunicija, treniruotes simuliatoriuose bei vykdant žemesnio lygmens kovinio šaudymo pratybas. Pratybų situacijos kariams kuriamos kuo realistiškesnės ir artimesnės tikram mūšiui, leidžiančios išnaudoti visas “Vilkų” bei pėstininkų galimybes. Mokymų metu šaudoma skirtingoje aplinkoje – miškingoje ir atviroje vietovėje, sudaroma galimybė šaudyti į stacionarius bei judančius taikinius, imituojančius tiek pėstininkus, tiek kovos techniką.

“Pratybų scenarijus buvo sukurtas taip, kad nebūtų lengva, kiltų iššūkių, sąlygas taip pat sunkino ir žiemiški orai. Galiu tik didžiuotis vyrais, kurie demonstruoja individualius pėstininko įgūdžius, gebėjimą išnaudoti turimas ginkluotės sistemas ir darnaus mechanizmo veikimą dinamiškame mūšio lauke” – sakė pratybų vadovas kapitonas Marius Dzencevičius.

Pratybų metu kariai buvo įvertinti kaip parengti vykdyti užduotis, gebantys užtikrinti sąveiką tarp pėstininkų ir kovos mašinų bei priskirtų žvalgybos, netiesioginės ugnies, logistikos padalinių. Pasiekę šį karinio rengimo lygį Algirdo bataliono kariai toliau dalyvaus dar sudėtingesnėse pratybose bei treniruotėse su naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis.

Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas – vienas iš Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ dalinių. Šis kariuomenės batalionas nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo pasižymėjo kaip palaikantis ypač aukštą parengtį ir intensyvų karinį rengimą, Lietuvai stojant į NATO Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas pratybose pademonstravo šalies kariuomenės pasirengimą atitikti Aljanso kariuomenėms keliamus standartus, o šiandien šis dalinys pirmasis Lietuvos kariuomenėje apginkluojamas pėstininkų kovos mašinomis „Vilkas“.

Foto: vyr. srž. Arnas Čemerka

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close