Užimtumo skatinimo ir bendradarbiavimo dermė Prienų miesto VVG strategijos tikslo įgyvendinime

Prienų bendruomenė 2020–2022 metais vykdė projektą „Darbingų neaktyvių gyventojų neformalus profesinis dizaino pakraipos švietimas“ 08.6.1-ESFA-T-927-01-0492, finansuojamą iš Europos socialinio fondo lėšų. Projekto vertė 24.332,25 Eur.

Projekto tikslas – pagerinti ekonomiškai neaktyvių gyventojų įsidarbinimo galimybes Prienų mieste, įgyvendinant neformaliojo švietimo iniciatyvas jų užimtumui didinti bei įkuriant bendradarbiavimo bei informacijos sklaidos tinklą su vietos veiklos grupėmis, siekiant pagerinti šių asmenų padėtį darbo rinkoje.

Šis projektas atitiko antrojo Prienų miesto VVG strategijos tikslo (Įgyvendinti užimtumo iniciatyvas, siekiant pagerinti darbingų bedarbių ir neaktyvių asmenų įsidarbinimo galimybes) 2.1. uždavinį (Įgyvendinti neformaliojo švietimo iniciatyvas, skirtas darbingų bedarbių ir neaktyvių asmenų užimtumui didinti), 2.1.3. veiksmą (Darbingų neaktyvių gyventojų neformalus profesinis dizaino pakraipos švietimas ir bendradarbiavimo bei informacijos sklaidos tinklų su kitomis vietos veiklos grupėmis kūrimas ir palaikymas).

Projekto uždaviniai: įgyvendinti neformaliojo švietimo iniciatyvas, skirtas darbingų ekonomiškai neaktyvių asmenų užimtumui didinti; organizuoti bendradarbiavimo ir informacijos sklaidos veiklas, skatinant tikslinės grupės dalyvių užimtumo iniciatyvas.

Siekiant realizuoti pirmąjį projekto uždavinį, projekte buvo vykdomos šios veiklos: ekonomiškai neaktyvių asmenų neformalaus profesinio dizaino pakraipos švietimo, siekiant didinti dalyvių užimtumą, organizavimas. Šioje veikloje dalyvavo 12 tikslinės grupės dalyvių, savanoriavo 8 organizacijos savanoriai. Jie neformalaus mokymo užsiėmimų metu įgalino mokymų dalyvius atlikti praktines mokymų užduotis, rūpinosi užsiėmimams reikalingomis priemonėmis ir kitomis galimomis veiklomis. Suaugusiesiems kūrybinė saviraiška gali sušvelninti reakcijas į kasdienines stresines situacijas, padeda patirti kūrybos džiaugsmą, įgyti naujų bendrųjų socialinių, darbinių, meninių įgūdžių.

Įgyvendinant projekto antrąjį uždavinį vyko du renginiai. Išvykstamasis renginys į Marijampolę: diskusijų forumas ir gerosios patirties vizitas Marijampolėje. Diskusijų forumas – kaip bendradarbiavimo tiltas tarp potencialių darbdavių ir tikslinės grupės dalyvių. Tai asmeninės naudos didinimo priemonė, kuri leido dalyviams pajusti, kaip vyksta neformaliai įgytų kompetencijų pripažinimas. Pasisėmę naujų idėjų, gerųjų patirčių bei pozityvaus darbdavių požiūrio dalyviai sustiprino savo profesines, pilietines, socialines ar asmenines kompetencijas.

Bendradarbiavimo ir informacijos sklaidos renginyje Prienuose buvo aptariamos ir pristatomos projekto metu įgyvendintos veiklos. Tokiu būdu bendradarbiavimo tinklo nariai dalinosi informacija apie Prienų ir Marijampolės miestuose įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus, gerąja patirtimi, siekiant tobulinti projektų darbuotojų kompetencijas teikiant įvairiapuses paslaugas projektų tikslinių grupių dalyviams. Renginys baigėsi rekomendacijomis ir pasiūlymais apie konkrečias užimtumo didinimo galimybes Prienuose tikslinės grupės dalyviams. Šiuos du renginius organizavo projekto partneriai: Prienų ir Marijampolės miestų VVG savanoriai.

Neformalaus švietimo dizaino pakraipos mokymai tapo erdve dalyvių fantazijai, kūrybiškumui, bendrystei, meniniams gebėjimams skleistis. Tikslinės grupės dalyvių darbai, talkinant savanoriams, džiugino sėkme – modelinu dekoruoti arbatiniai šaukšteliai, išpieštos stiklinės vazos-žvakidės, namų kvapų – pagalvėlių ir kvepalų su eteriniais aliejais gamyba, dekoratyviniai muilai ir kvapniosios žvakės, gintariniai kalėdiniai žaisliukai, namų dizainui pritaikyti gėlių vazonai, akrilu tapyti paveikslai, dekoruoti aliejaus buteliai ir indai tapo šiltais projekto prisiminimais ir atrado savo vietą kiekvieno dalyvio šeimoje ir namuose.

O šiluma žibančios dalyvių ir savanorių akys išduoda norą ir vėl dalyvauti: vieniems – kitose veiklose, projektuose, bendruomeniniuose renginiuose, kitiems – tęsti savanorystę nevyriausybinėse organizacijose. Dėkoju projekto dalyviams ir savanoriams už bendrystę ir linkiu sėkmės bei pasitikėjimo.

Projekto vadovė Vilma Bražukaitienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close