Sausumos pajėgų kariai dalyvauja pratybose Vokietijoje

Sausio 21 – vasario 5 d. Hohenfelso poligone (Vokietijoje) vykstančiose tarptautinėse pratybose „Sąjungininkų dvasia 22“ (angl. Allied Spirit 22) dalyvauja apie 200 Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų karių. Pratybos skirtos treniruoti dalyvaujančių šalių padalinių sąveiką mūšiui artimoje aplinkoje.

„Pratybos „Sąjungininkų dvasia“ sudaro išskirtinę galimybę mūsų kariams kartu su sąjungininkais gyvai treniruotis naujausias taktines ir technines procedūras, keistis patirtimi, gilinti žinias bei stiprinti tarpusavio pasitikėjimą,“ – sakė pratybose dalyvaujančius karius šią savaitę aplankęs Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras.

Iš Lietuvos į pratybų vietą Vokietijoje išvyko kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ padalinių, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bei Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono.

Pratybose kariai treniruojasi vykdyti jiems keliamas vadovavimo, žvalgybos, manevro, paramos ugnimi, mobilumo ir kontrmobilumo bei gynybos užduotis. Karių veiksmus nuolat stebi ir vertina kompetentinga pratybų vertintojų grupė. Lietuvos kariai šiuose mokymuose daugiausiai veikia kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Vokietijos bei Latvijos kariais.

Iš viso tarptautinėse pratybose dalyvauja daugiau kaip 5000 karių iš 15 NATO ir partnerių šalių: Ispanijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Vokietijos, Vengrijos, Kosovo, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos, Olandijos, Portugalijos, Slovėnijos, Turkijos. Pratyboms vadovauja Vokietijos kariuomenės 1-osios tankų divizijos štabas.

Sausumos pajėgų informacija.

Sausumos pajėgų ir pratybų dalyvių nuotraukos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close