Ekologiško maisto ypatumai: kaip įprasti maitintis sveikiau?

Daugeliui žmonių, sveika mityba vis dar asocijuojasi su prievarta, prastu skoniu ar savęs kankinimu. Žinoma, įpročius pakeisti nėra lengva, tačiau ekologiškas, tinkamas mūsų organizmui maistas toli gražu nėra kančia – tereikia žinoti, kaip paversti jį skanesniu bei patrauklesniu akiai. Visgi, pirmiausiai vertėtų pradėti nuo nusiteikimo: jeigu į sveiką mitybą žiūrėsite su pasišlykštėjimu ar neigiamu nusistatymu, tikėtina, jog ilgai taip gyventi tikrai nepavyks. Be to, daugelis asmenų neretai pamiršta apie balansą – sveikatai palankesnė mityba jokiu būdu nereiškia, kad turite laikytis „dietos“. Taigi, neprivalote iš namų spintelių išmesti visų sukauptų sausainių ar šokoladukų – tereikia šių nepersivalgyti bei nepadauginti. Taipogi, prie sveikesnės mitybos puoselėjimo nemažai prisideda ir geresnių produktų pirkimas. Tarkime, ekologiška kakava gali būti daug priimtinesniu variantu vaikams, dievinantiems smaližiauti. Foksas ekologiški virtinukai pagelbės paįvairinti racioną, pernelyg nepiktnaudžiaujant bulviniais patiekalais. Tačiau nereikėtų pamiršti ir suaugusių mitybos, kurią praturtinti sveikesniais produktais išties nesudėtinga. Įvairios ekologiškos arbatos, miltai, sviestas ar aliejus bėgant laikui bent pamažu prisidės prie Jūsų įpročių keitimo.

Receptų įvairovė

Viena iš didžiausių bei pagrindinių klaidų, kurią daro daugelis prie sveikesnės mitybos pereiti mėginančių asmenų yra tai, jog šie susitelkia tik į paprastą, ganėtinai maža įvairove pasižymintį maistą. Nereikia stebėtis, jog valgant tik druska apibarstytą vištienos krūtinėlę su ryžiais greitu metu palūšite bei vėl sugrįšite prie įvairių pusfabrikačių. Tačiau sveikas maistas yra kur kas daugiau, nei „dieta“. Taigi, norėdami išties praplėsti savo racioną, nuolat domėkitės naujais receptais, mėginkite šiuos įtraukti į esamą mitybą. Parduotuvių lentynose gausu įvairių vaisių, daržovių, kruopų bei kitų produktų, kurių dalies, greičiausiai, esate nė neragavę. Eksperimentuokite su prieskoniais, namuose gaminkite sveikesnius padažus. Foksas.com ekologiški miltai gali pagelbėti savo racioną retkarčiais paįvairinti mėgstamais blynais, pyragais bei kitais skanumynais, kurių, visavertėje mityboje, toli gražu neprivalote visiškai atsisakyti.

Rėžimas, kurio sugebėsite laikytis

Labai dažnai, vos pradėję sveikiau maitintis ar sportuoti, žmonės kelių savaičių bėgyje nusprendžia viską mesti. Taip nutinka todėl, jog daugelis asmenų yra linkę į kraštutinumus: arba apskritai nedaro nieko vardan savo sveikatos, arba daro gerokai per daug. Iš esmės, nemaža dalis individų nusprendę pasikeisti, ima kiek per griežtai žiūrėti į savo mitybą, valgydami vien salotas bei visiškai atsisakydami bet kokio sausainio ar kito mėgstamo saldumyno. Panašiai įvyksta ir su sportu, kai žmonės pradeda mankštintis kasdien, visiškai nejausdami ribų bei nesuvokdami, jog greitai nualins savo kūną. Taigi, nepamirškite, jog susidėliotas rėžimas turi būti realistiškas, o įpročius keisti reikėtų pamažu – kitaip ilgalaikio rezultato tikėtis nevertėtų. Be to, kaip jau minėjome anksčiau, Jums tikrai nereikia atsisakyti visko, ką mėgstate, tiesiog rinktis šiek tiek protingiau. Pavyzdžiui, Foksas ekologiškas sviestas yra puiki išeitis tiems, kurie dievina šį produktą, tačiau nori surasti bent kiek sveikesnį jo variantą.

Telkimasis į sveikatą

Dar viena klaida, kurią daro pradėję sveikiau maitintis žmonės yra ta, jog labai dažnai šie telkiasi tik į kalorijas bei jiems nereikalingų kilogramų metimą. Visgi, užsibrėžus tokį tikslą, pakeisti gyvenimą ilgalaikėje perspektyvoje gali būti sudėtinga bei pavykti ne visiems. Dėl šios priežasties, besirinkdami tinkamus organizmui produktus, verčiau telkitės į savo sveikatos gerinimą. Tokiu būdu, greičiausiai nedarysite ir aukščiau esančių klaidų – per daug kardinalaus ar griežto valgymo, mat į sveikesnę mitybą įeisite pamažu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close