Minime Lietuvos laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją

Laisvės gynėjų 31-ųjų metinių minėjimo renginiuose, skirtuose prisiminti 1991-ųjų akimirkas, pagerbti žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą, dalyvauja krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kiti ministerijos ir kariuomenės atstovai, kariai.

Sausio 12 d. uždegant atminimo laužus prie Vilniaus televizijos bokšto, prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato bei Nepriklausomybės aikštėje dalyvavo krašto apsaugos viceministrai Margiris Abukevičius ir Vilius Semeška bei Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brg. gen. Mindaugas Steponavičius.

Taip pat gėlės buvo padėtos prie pirmojo žuvusio Nepriklausomos Lietuvos kario savanorio Artūro Sakalausko paminklinio akmens Vilniuje.

Minint Laisvės gynėjų dieną, sausio 13 d. 17 val. bus aukojamos Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, o Antakalnio kapinėse palaidotų žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimo pagerbimas.

Pagerbiami Laisvės gynėjai, palaidoti Alytaus, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Rokiškio, Vilniaus kapinėse.

1991 m. sausį Lietuva patyrė sovietų karinę agresiją, kurios metu tūkstančiai Lietuvos žmonių drąsiai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybe ir nenugalimu ryžtu beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus. Nuo sovietų agresoriaus žuvo 14 Lietuvos Laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeista. Svarbiausia tomis dienomis buvo žmonių susitelkimas šio pavojaus akivaizdoje. Vienybės simboliu tapo Nepriklausomybės aikštė, kurioje prie laužų, daugelį dienų ir naktų budėjo iš visos Lietuvos atvykę žmonės. Kasmet Sausio 13-oji mena iškovotą pergalę už Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir teikia tikėjimą Lietuvos ateitimi.

Dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos 2022 metų Laisvės gynėjų dienos renginiai daugiausia vykta atvirose erdvėse laikantis visų saugumo priemonių. Rekomenduojame būti sąmoningiems ir įvertinti situaciją dėl galimybės dalyvauti viešuose renginiuose. Renginių transliacijas galite saugiai stebėti per Lietuvos nacionalinę televiziją.

Nuotr. aut. Alfredas Pliadis ir Giedrė Maksimovicz-Alkema

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close