Laisvės Gynėjų diena Kazlų Rūdoje – paminėkime prasmingai

1991 m. sausį Lietuvai patyrus sovietų karinę agresiją, tūkstančiai gyventojų didvyriškai gynė atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Dvasios stiprybės ir nenugalimo ryžto kupini beginkliai žmonės stojo prieš sovietų agresoriaus tankus ir automatus, žuvo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, šimtai jų buvo sužeisti. Svarbiausia tomis dienomis buvo žmonių susitelkimas pavojaus akivaizdoje. Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus ir stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi.

Kazlųrūdiečiai ir miesto svečiai kviečiami šiemet, ketvirtadienį, sausio 13 dieną minimą Laisvės gynėjų dieną paminėti prasmingai. Nuo pat ankstaus ryto vyks tradicinė visuotinė pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, visi kviečiami 8 valandą ryto dešimčiai minučių uždegti vienybės ir atminimo žvakutes žuvusiems už Lietuvos laisvę gynėjams. Šiemet jubiliejine, jau penkioliktą kartą Lietuvoje organizuojama pilietine iniciatyva visi kviečiami paminėti prieš trisdešimt vienerius metus pasiektą pilietinę pergalę. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

                         Taip pat, visi norintys ir galintys, kviečiami padaryti savo asmeninį žygdarbį bei paaukoti kraujo tiems, kuriems dabar jo labiausiai reikia. Asociacijos „Jaunoji Sūduva“ organizuojama kraujo donorystė akcija vyks J. Dovydaičio viešojoje bibliotekoje nuo 13 iki 18 valandos.

                         Oficialioji minėjimo dalis vyks prie senosios geležinkelio stoties, kur Kazlų Rūdos savivaldybės atstovai bei Kazlų Rūdos Šaulių 407-oji kuopa pagerbs Politinių kalinių ir tremtinių atminimą specialioje ceremonijoje bei visi bendroje eisenoje žygiuos į Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią, kur 18 val. vyks Šv. Mišios, aukojamos parapijos klebono Žydrūno Kulpio.

Vakare 19:30 val. V. Borisevičiaus g. aikštelėje vyks drive-in kino seansas, bus demonstruojamas Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“. Ši drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija. Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme. Jai, į Kauną atsivežusiai bene didžiausią savo gyvenimo paslaptį tenka kovoti ne tik už savo, bet ir draugų likimus. O pats gyvenimas čia toli gražu neprimena to, apie kurį ji svajojo. Ji nėra tikra ar melas, išdavystės ir kaip žaibas trenkusi meilė padės jai išsaugoti ne tik savo paslaptį, bet ir gyvybę. Tačiau vardan to, kuo tiki, ji gali pasiryžti bet kam.

Renginiai NEMOKAMI, vyks laikantis aktualių Lietuvos Respublikos Vyriausybės teisės aktų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close