Byla dėl apgaulingos apskaitos konditerijos gaminių įmonėje perduota teismui

           2021 m. gruodžio mėnesio pabaigoje Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus apskr. VPK) pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais perdavė Kauno apygardos teismui bylą dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų pateikimo apie pajamas, kai nuslėptų mokesčių suma viršija 750 MGL (37500 Eurų) bei didelės vertės svetimo turto pasisavinimo Prienų r., Veiveriuose registruotos konditerijos gaminių gamybos ir prekybos įmonės vadovams ir darbuotojams. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2018 m. iki 2019 m. pradžios atsakingi asmenys bendrovės apskaitoje nefiksavo daugiau nei 409 000 eurų įplaukų už parduotą produkciją. Dalis neapskaitytų lėšų buvo išmokama įmonės darbuotojams, kaip darbo užmokestis „vokeliuose“, tyrimo metu nustatyta, kad išmokėta ne mažiau 180 000 eurų, kitas lėšas įtariama pasisavino įmonės direktorė ir akcininkė. Atitinkamai, valstybės ir valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetams padaryta 204 783 eurų žala dėl nesumokėtų mokesčių bei įmokų.

           Alytaus apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai 2019 m. vasario mėn. pasitelkę apie 100 kolegų iš kitų apskričių, 38 Valstybinės mokesčių inspekcijos bei kitų sričių specialistus, vienu metu atliko daugiau nei 50 kratų 15 skirtingų miestų bei miestelių. Tyrimo metu gautais duomenimis įmonės direktorė nurodė įmonės pardavėjoms dalies parduodamos produkcijos nefiksuoti per kasos aparatus, kiekvienam prekybos taškui duodama užduotį, priklausomai nuo apyvartos, „surinkti“ atitinkamą neapskaitytų pinigų sumą ir apie tai informuoti ją. Priimant į darbą buvo sutarta, kad darbo sutartyje bus nurodomas minimalus atlyginimas, kuris bus pervedamas į banko sąskaitą, o kita dalis atlyginimo priklausys – pardavėjoms nuo parduotos produkcijos, kepėjams nuo pagamintos produkcijos ir bus išmokama grynaisiais.

           Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 100 liudytojų, kaltinimai pareikšti 21 asmeniui, 9 asmenims tyrimas nutrauktas teismo sutikimu atleidžiant nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, esant įstatymu nustatytoms sąlygoms ir pagrindams. Policijos pareigūnų, kolegų ir kitų specialistų vykdyto kruopštaus tyrimo metu buvo paimta daugiau kaip 20 000 eurų neapskaitytų grynųjų pinigų, kompiuteriai, laikmenos, daugybė rankraštinių užrašų, patvirtinantys nusikalstamų veikų faktines aplinkybes.

           Įmonės vadovas kaltinamas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei didelės vertės turto pasisavinimo, kiti darbuotojai – dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo.

              Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir organizavo Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

PRIDEDAMA. Kratų nuotraukos.

Alytaus apskr. VPK informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close